Nadchodzi Nike Zoom Streak 5!

nike zoom streak 5

Przeprasam was, że ostatnio ciągle piszę o butach. Ale dzieje się tak z dwóch powodów (i nie są to kontrakty reklamowe :) ). Pierwszy jest taki, że uwielbiam buty. Zawsze tak było, i nie mówię tylko o tych do biegania. A po drugie mamy taki okres, kiedy producenci wypuszczają nowości. A jak usłyszałem, że zaraz pojawi się Nike Zoom Streak 5, to jarałem się jak dziecko. Bo to następca mojej ulubionej startówki.

W tej chwili dużo nie wiadomo, nie ma jeszcze recencji. Można bazować trochę na zdjęciach i opisie. A więc Nike Zomm Streak 5 jest lżejszy od modelu 4 i jego waga to ok 200 gramów. Bardziej przypomina w wyglądzie Streak LT. Z tym, że nadal jest to but dobrze amortyzowany jak na startówkę, zapewnia idealną ochronę na dystansie maratonu. Podeszwa Waffle, Zoom zapewnia amortyzację. Z przody guma Duralon, niesamowicie lekka. Z tyłu trochę gumy węglowej, która zapewnia trwałość. Czyli tutaj mamy idealny odpowiednik Streak 3 (przynajmniej według opisu).

A co się zmienia? Zmienia się cholewka i to znacznie. Pierwsze co rzuca się w oczy to „kabelki” Flywire, które mają zapewnić idealne dopasowanie i trzymanie. Możliwe, że zmniejszą też awaryjność Streaka jeżeli chodzi o rozdarcia w części śródstopia. Poza tym mamy zupełnie bezszwową konstrukcję przypominającą tą, ze Strak LT2.

Ja osobiście nie mogę się doczekać. Mam ostatnią parę modelu 3 i muszę szukać alternatywy. Mam nadzieję, że Nike ponownie zrobił but idealny i będę miał w czym biegać maratonu przez kolejne kilka lat :)

I jeszcze ciekawostka. Wiecie co oznacza słowo Streak i w jakim kontekście używa się go dziś? Z pomocą przyszedł mi akurat artykuł z gazeta.pl z którego umieszczam cytat:

[quote align=”center” color=”#999999″]Angielskie słowo 'streak’, dosłownie oznacza „iść szybko, w pośpiechu” lub „pracować na pełnych obrotach”. W dzisiejszym znaczeniu przyjęło się uważać, że streaker’ to osoba biegnąca bez ubrania. W tym znaczeniu słowo po raz pierwszy zostało użyte przez jednego z reporterów lokalnej stacji radiowej Washington DC, relacjonującego nagi masowy bieg odbywający się w 1973 r na terenie Uniwersytetu Maryland.[/quote]

Patrząc na te minimalistyczne spodenki i koszulki w których biegamy, to całkiem blisko nam biegaczon do takiego Streaka ;)

More from Bartosz Olszewski
BPS do Walencji – podsumowanie tydzień 3
Pięć tygodni do maraonu. Kiedy zaczynałem ten tydzień właśnie tyle miałem czasu...
Read More