Samsung Gear 2 – konkurencja dla zegarków sportowych?

samsung gear 2

Konkurencja na rynku zegarków sportowych jest coraz większa. Wszystko wskazuje na to, że powoli do gry wchodzą produkty z segmentu SmartWatch. W niedzielę Samsung zaprezentował dwa modele zegarków. Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo. Dla sportowców szczególnie interesujący może być ten pierwszy model.

Zegarek jest zrobiony na systemie operacyjnym Tizen, a nie jak większość na Androidzie. Ma to zapewnić dużo dłuższą pracę baterii i lepsze działanie. Ekran o przekątnej 1.63 cala, 320×320 pikseli. Dwurdzeniowy procesor 1 Ghz, 512MB RAM i 4GB pamięci. Tak, mówię o zegarku na nadgarstek, a nie o komputerze. W dodatku do dyspozycji mamy aparat o rozdzielczości 2 megapikseli i kamerkę, która filmuje z rozdzielczością 720p. Więc jak ktoś będzie chciał sobie strzelić sweet focię, albo coś sfilmować podczas biegu, to nie będzie musiał sięgać do kieszeni po telefon.

samsung_gear_2_1

Oprócz wszystkich funkcji, jakich możemy oczekiwać od SmartWatch, Samsung zamontował w modelu Gear 2 czujnik tętna! Po pierwszych testach Adidas Smart Run wydaje mi się, że pomiar pulsu z nadgarstka jest jak najbardziej możliwy, bez żadnych błędów pomiarowych. Na pewno wymaga jeszcze kilku poprawek i zmian w oprogramowaniu, ale dla kogoś kto nie przepada za paskami na klatkę piersiową, może to być znakomite rozwiązanie.

samsung_gear_2_2

Trzeba jednak pamiętać, że żeby to wszystko odpowiednio funkcjonowało, najważniejsze jest dobre oprogramowanie. Na pewno biegacze będą chcieli gdzieś zrzucać swoje treningi, analizować je, porównywać. Na pewno też szereg funkcji i ich funkcjonalność zależy tylko od dobrych programistów i pomysłów, które podsunął im sportowcy. Mam bardzo duże obawy co do tego. Nie myślę, żeby produkt Samsunga był jakoś specjalnie dopieszczany pod biegaczy. Więc całkiem możliwe, że dostaniemy fajny SmartWatch z możliwością pomiaru pulsu i nic więcej. Ale patrząc na kierunek, w którym to wszystko się rozwija, jestem przekonany, że za parę lat będziemy nosili na ręku SmartWatch z w pełni wypasionym zegarkiem sportowym, odtwarzaczem MP3, telefonem, kamerą i czym tylko dusza zapragnie. Świat cały czas idzie do przodu, a zegarki sportowe wraz z nim.

4samsung_gear_2_3 samsung_gear_2_3 samsung_gear_2_4 samsung_gear_2_5

More from Bartosz Olszewski
Cztery rodzaje treningów biegowych w przygotowaniach od 5 km do maratonu
Żeby skutecznie trenować do konkretnego dystansu, najpierw trzeba zrozumieć specyfikę każdego z...
Read More