Gonimy Europę, Gonimy Świat!

Gonimy Europę

Jakiś czas temu przeczytałem o projekcie Gonimy Europę, Gonimy Świat! Projekt realizowany jest poprzez portal PolakPotrafi.pl, a jego celem jest zebranie funduszy umożliwiających grupie biegaczy poprawieine jakości treningów, dzięki czemu będą mogli rywalizować na arenie międzynarodowej i realnie myśleć o Igrzyskach w Rio. Można powiedzieć, że jest to klasyczny StartUp.

Grupa biegaczy skupia się wokół trenera Karola Nowakowskiego. W jej skład wchodzi Dominika Nowakowska, Marta Krawczyńska, Andrzej Rogiewicz i Karol Kaliś. Są to medaliści Mistrzostw Polski, Europu. Mają również na koncie finały Mistrzostw Świata. Karol to trener młodego pokolenia i to do takich osób należy przyszłość w tym sporcie.

Większość z Was zada sobie pewnie teraz pytanie „ale przecież od finansowania biegaczy jest PZLA, a pieniądze i tak idą z naszych podatków”. Po części jest to prawda. Nie zmuszam nikogo do wspierania tej akcji. Wiadomo też, że w takim przypadku największy wpływ ma wsparcie dużych sponsorów, mecenasów biegania, ludzi, którzy są w stanie wyłożyć duże pieniądze na wsparcie tego sportu.

Ale piszę to przede wszystkim, żeby nagłośnić tą akcję. Bo w kraju, w którym słychać ciągłe narzekania, biadolenia i niezadowolenie, znalazła się grupa osób, która postanowiła działać. Nie płaczą, mają pomysł na siebie! Starają się wszelkimi sposobami coś zdziałać. Nie siedzą z założonymi rękoma i nie mówią, że w Polsce to się nic nie da. Da się, ale mamy to do siebie, że oczekujemy, że wszystko do nas przyjdzie samo. Tak to niestety nie działa. Żeby coś osiągnąć, trzeba dać dużo z siebie. Trzeba o to walczyć, szukać różnych metod, pomysłów, rozwiązań.

I właśnie na taki pomysł wpadła ta grupa. Naprawdę mi osobiście taka postawa imponuje i szczerze im życzę, żeby uzbierali jak najwięcej pieniędzy i zrealizowali swoje marzenia. A Was nie proszę o wspieranie akcji, proszę Was, jak macie taką możliwość, nagłośnijcie tą akcję. Może trafi ona do kogoś, kto naprawdę będzie w stanie pomóc i realizować kolejne marzenia.

gonimy_europe_1

More from Bartosz Olszewski
Polak o treningu wie wszystko, szczególnie o cudzym…
Kilka dni temu przeczytałem tekst Justyny Kowalczyk skierowany do fizjologa sportu z...
Read More