Obóz biegowy na Suwalszczyźnie - WIGRY 2024

Z Kasią Gorlo-Olszewską i Bartkiem Olszewskim

Dołącz do nas!

Po znakomitych obozach w 2021 oraz 2022 roku otwieramy zapisy na nasz obóz WIGRY 2024! Ponownie zabieramy Was w miejsce wyjątkowe. Nasze ulubione do biegana i zwiedzania. Do Pensjonatu Wigierskiego. W samo serce Wigierskiego Parku Narodowego.

Terminy:

 • 22.06 – 29.06 – WOLNE MIEJSCA

Dojazd to jedna z nielicznych rzeczy, którą musicie zorganizować sobie we własnym zakresie. Jest możliwość dojazdu samochodem, na miejscu jest bezpłatny parking. Można też dostać się do najbliższej największej miejscowość – Suwałk; autobusem, busem, pociągiem. Z Suwałk już Was odbierzemy i dowieziemy na miejsce. Pierwszy dzień obozu zaczynamy około godziny 15:00. W planach jest zakwaterowanie, wspólny trening z elementami szybkości, posiłek oraz rozmowy z trenerami w celu zindywidualizowania obozowego planu treningowego oraz poznania Was lepiej. Dalej kolacja, paciorek, siusiu i spać – musi być gotowi, bo najlepsze zacznie się o poranku.

Plan dnia

Dni będziemy zaczynać od lekkiego rozruchu. Krótkiego biegu połączonego z gimnastyką (rozciąganie i mobilność) oraz ćwiczeniami. Po śniadaniu macie chwilę dla siebie, w dalszej części dnia czeka Was właściwy trening biegowy oraz uzupełniający.  

Najważniejsze, treningi będą dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Zależy nam na tym, żeby zarówno początkujący jak i zaawansowani wynieśli z tego tygodnia jak najwięcej! Jak pokazały poprzednie obozy, nie jest dla nas problemem dostosować indywidualnie plan. Do tego przewidujemy jeden trening na profesjonalnej, jednej z najlepszych w Polsce bieżni lekkoatletycznych w Suwałkach. Prowadzący treningi: Ja i oczywiście Kasia. 

Na treningach uzupełniających poznacie ćwiczenia oraz nasze programy treningowe skierowane do biegaczy poprawiające podstawowe cechy motoryczne, siłę, szybkość, stabilizację, wytrzymałość, technikę. Będziemy ćwiczyć ze sprzętem, jak i z obciążeniem własnego ciała. Wraz z naszymi partnerami zadbamy też o Waszą regenerację. A wszystkie szczegóły na bieżąco będziemy podawać na stronie facebook poświęconej wydarzeniu. 

Nie samym bieganiem człowiek żyje, w końcu to wakacje!

To na czym najbardziej mi zależało. I to co moim zdaniem najbardziej wyróżniało ten obóz i zagrało na plus. Uważam, że najlepiej się trenuje, kiedy zwyczajnie miło spędza się czas. Dlatego postanowiliśmy przenieść się do jednego z najlepiej położonych i najlepszych ośrodków na Suwalszczyźnie. Nie wyobrażam sobie obozu bez silnej integracji, sauny czy ogniska na koniec. Kilometr od ośrodka w Wigierskim Parku Narodowym mamy do dyspozycji piękną dziką plażę Piaski. Po ciężkich treningach będziemy mogli zmoczyć nogi w lodowatej wodzie.

W okolicy macie również do zwiedzenia takie atrakcje jak Klasztor w Wigrach i Wigierski Park Narodowy (akurat widzicie go przez okno swojego pokoju) czy Smolniki-Stańczyki. Na pewno skosztujecie też suwalskich klasyków, sękacz, mrowisko, kartacze czy legendarne pierogi Wigierskie! Poza tym wieczorami: wykłady: treningowe i motywacyjne. Chcemy, żebyście opuścili ten obóz z bazą wiedzy, która pozwoli Wam dalej skutecznie trenować i cieszyć się bieganiem. 

Dlaczego Pensjonat Wigierski

Pensjonat Wigierski mieści się niecałe 20 km od miejscowości Suwałki, 6 km od Wigier w samym środku cudownego Wigierskiego Parku Narodowego przy jeziorze Wigry. Wielokrotnie robiłem tam treningi. Przebiegają tamtędy trasy Maratonu Wigierskiego. Pod nosem mamy zarówno piękne leśne ścieżki biegowe jak i szutrowe trasy wśród miejscowych pagórków.

Pensjonat Wigierski to cudowne miejsce i bardzo wysoki standard. Zachęcam do poczytania opinii w internecie oraz obejrzenia zdjęć. Dla obozowiczów oczywiście oferuje pełne wyżywienie, śniadanie, obiad i kolacja. 

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych. Każdy wyposażony w łazienkę, lodówkę i czajnik. Dostępne większe pokoje 4 osobowe dla grup znajomych. Wszystko możecie obejrzeć na stronie: Pensjonatu Wigierskiego

Dane i formalności:

 • Termin – 22.06 – 29.06  – 7 noclegów 
 • Lokalizacja – Suwalszczyzna, Pensjonatu Wigierskiego 
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych. Pokoje 4 osobowe dla grup znajomych.
 • Trenerzy: Bartek Olszewski oraz Kasia Gorlo-Olszewska
 • Cena:
  • 2600 zł; zaliczka w wysokości 500 zł jest gwarantem miejsca. Dla naszych zawodników oraz osób które już z nami były na obozach 100 zł zniżki.
  • Osoba towarzysząca, niebiegajaca 2200 zł, zaliczka w wysokości 500 zł jest gwarantem miejsca. Zastrzegamy sobie prawo w pierwszej kolejności zapisywać na obóz osoby biegające oraz byłych obozowiczów.
 • Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja w cenie. Posiadamy opcję diety wegetariańskiej oraz wegańskiej!
 • Dojazd do okolicznych atrakcji oraz Suwałk we własnym zakresie ( zbieramy się w grupy i jedziemy na bieżnię ).
 • Osoby zgłaszające się prosimy o wysłanie maila na adres: treningi.olszewscy@gmail.com, w odpowiedzi prześlemy wszelkie szczegóły i formularz do wypełniania.