Zostań Dyrektorem 11. Półmaratonu Warszawskiego! Rusza akcja #BiegamDobrze

Pół roku temu przy okazji Maratonu Warszawskiego miała miejsce wielka rzecz, moim zdaniem przełomowa w polskim bieganiu. Pierwszy raz na taka skalę bieg w Polsce ruszył z akcją charytatywną. Akcją #BiegamDobrze. Był to niewątpliwy sukces, zebraliśmy razem 180 tys zł i w tym roku, przy okazji Półmaratonu Warszawskiego, ponownie możemy wziąć udział w tym wydarzeniu.

O wszystkich szczegółach akcji możecie przeczytać tutaj: #Biegam Dobrze, szczegóły akcji. Ja rok temu byłem ambasadorem, zbierałem na fundację Rak’n’Roll, udało się uzbierać 950 zł. Wszyscy znajomi, którzy brali udział w akcji, uzbierali kwotę uprawniającą ich do bezpłatnego numeru startowego. Wpłacali znajomi z pracy, rodzina, przyjaciele. Mam nadzieję, że w tym roku akcja jeszcze się rozwinie.

A może się rozwinąć, ponieważ po 14 latach organizacji Maratonu i Półmaratonu Warszawskiego, Pan Marek Tronina, dyrektor biegu, ogłosił start w biegu! To pierwszy raz kiedy bierze udział w biegu, który organizuje. Ja Marka znam, wiem że już gdzieś ciśnie po oblodzonych chodnikach i łapie formę przy okazji myśląc, jak zachęcić ludzi do startu, jak ulepszać z roku na rok imprezę, jak promować akcję #BiegamDobrze.

I chyba podczas jednego z takich biegów coś wymyślił. Otóż każdy kto wpłaci na akcję Marka przynajmniej 100 zł weźmie udział w losowaniu nagrody. A co to za nagroda? O tym już pisze on sam:

mam dla Was specjalną nagrodę. Każdy, kto wpłaci na moją zbiórkę co najmniej 100 złotych, może otrzymać ode mnie specjalną nagrodę. Jaką? To proste – skoro w czasie półmaratonu będę biegł (bo wierzę, że te 10.000 zbiorę), to ktoś musi za mnie pełnić funkcję Dyrektora Półmaratonu. Wziąć udział w odprawie zawodników z elity, doglądać budowy całego miasteczka półmaratonu, wybrać się na wywiad telewizyjny, odliczać minuty do startu, wsiąść do samochodu jadącego przed czołówką biegu i doglądać walki o zwycięstwo, wziąć udział w dekoracjach na scenie, wreszcie – powitać na mecie ostatniego uczestnika. Wszystko to stanie się udziałem kogoś z Was – jeden z osób, która zasili moją zbiórkę minimalną kwotą 100 zł. Spośród wszystkich tych osób na tydzień przed biegiem zostanie wylosowany zwycięzca – Dyrektor 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Nie ma opcji, ja 100 zł wpłacam. I deklaruję, że jak mnie wylosują, to zawieszam na ten dzień buty na kołek i będę Dyrektorem 11. Półmaratonu Warszawskiego. Nie mogę doczekać się losowania. A Was po raz kolejny zachęcam do zakładania swoich prywatnych kont oraz zbierania pieniędzy na wybrany cel. Powodzenia!

More from Bartosz Olszewski

Kompresja sprzyja głównie regeneracji

Ukazują się kolejne badania na temat kompresji. Temat do tej pory mało...
Read More