Nie wstydź się biegać w grupie!

nie wstydź się

W Polsce, szczególnie w dużych miastach, organizowane jest coraz więcej treningów grupowych. Są to przeważnie otwarte, darmowe, spotkania gdzie mamy trenera i razem z grupą robimy wspólny trening. Super sprawa, bo nie dość, że można potrenować razem z ludźmi mającymi wspólne pasje, spędzić z nimi czas, to jeszcze przy okazji mamy dostęp do trenera, od którego wiele możemy się nauczyć (nie zawsze…).

Jednak podobnie jak z chodzeniem na siłownię, sporo osób wstydzi się takich spotkań. Przeważnie są to panie. A obawy są różne. Uważają, że są za słabe, źle wyglądają, inni będą się z nich śmiali. Otóż te czasy już minęły. Fakt, kiedyś chodząc na taką siłownię, do przysłowiowej piwnicy, mogliśmy się narażać na drwiny. Ale czasy się zmieniły, mentalność ludzi też się zmienia. Teraz sport jest postrzegany jako coś bardzo pozytywnego. Sposób na zdrowe życie. Na zdrowe spędzanie wolnego czasu. I nikt nie będzie się z Was śmiał.

bmw_wspolne

Naprawdę odkąd prowadzę treningi, nie zauważyłem, żeby ktoś, nawet jedna osoba, śmiała się z kogoś, kto powiedzmy wolniej biega lub zwyczajnie jest grubszy i przychodzi, żeby zrzucić wagę. Bo nie ma się czego wstydzić, większość osób właśnie po to zaczyna biegać, żeby schudnąć i być zdrowszym! Jest wręcz przeciwnie. Jak już ktoś naraża się na drwiny, to osoby starające się zaszpanować na takim treningu, pokazać jakie to one są mocne i czego nie potrafią. Bo to nie jest wyścig, to staje się w pewnym sensie forma spędzania wolnego czasu. Sposób na zdrowe i aktywne życie.

nie wstydź się

Więc następnym razem naprawdę nie zastanawiajcie się chwili, tylko pakujcie torby albo plecaki i wpadajcie na trening. Nic was tak nie zmotywuje jak grupa osób wspólnie realizująca te same cele. I zapewniam, jak zostaniecie w tyle, nie starczy wam sił albo zwyczajnie będziecie mieli gorszy dzień, to nikt się nie zaśmieje. Nikt nie zadrwi. Nikt sobie nawet o was źle nie pomyśli. Będzie wręcz przeciwnie. Ktoś zostanie, ktoś zagrzeje was do dalszego biegu, ktoś inny zmotywuje. Bo w grupie siła. Dlatego nie wstydź się biegać w grupie, tylko wpadaj na najbliższy trening!

More from Bartosz Olszewski

Dick Beardsley – Rocky wśród maratończyków

Pewnie niewielu z Was o nim słyszała. Dick Beardsley, amerykański biegacz długodystansowy,...
Read More