Ścieżki biegowe. Warszawa trasa S8 :)

Ścieżki biegowe

Zaczynam kolejny cykl, ścieżki biegowe. Będę w nim umieszczał informacje na temat fajnych miejsc do biegania. Przeważnie będzie to Warszawa i jej okolice, ale jak tylko wybiorę się gdzieś poza miasto to na pewno będę zamieszczał opis różnych fajnych miejsc. Zarówno z Polski jak i zagranicy. A cykl rozpoczynamy od szosy wzdłuż trasy S8! :) Tak, tak, pewnie dla wielu to jest szok. Nie ma lasów, pięknych krajobrazów, za to jest asfalt, obok pole i trasa szybkiego ruchu. Ale uwierzcie mi, żadne inne miejsce do biegania nie ratowało mi tak treningu jak właśnie ten odcinek.

Droga zaczyna się na skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej i trasy S8. Jest rozciągnięta na dystansie 2,5km po obu stronach trasy S8. Możemy przemieszczać się z jednej strony na drugą za pomocą wiaduktów, które przecinają tę drogę. Ruch jest minimalny, jeżdżą tam tylko ludzie do fabryki Biotonu. Asfalt równy, bez dziur. I co najważniejsze, w zimę jeździ tam pług i solarka!!! A w nocy zawsze świecą lampy nad S8 więc zawsze jest jasno :)

Wiadukty przecinające tą „ścieżkę” mają po ok 150 – 200 metrów i idealnie nadają się do podbiegów. Można też urozmaicać sobie bieganie po płaskim co chwila wbiegając na wiadukt i zbiegając z niego.Zapis trasy z przejazdem przez wiadukty zrobiłem 2013.04.01, doskonale widać, że wszędzie leży śnieg a my mamy idealne warunki do treningu.

Mapka dojazdu:

 

More from Bartosz Olszewski

Jak zbiegać i jak podbiegać na zawodach?

Dyskusja o tym, jak powinno się zbiegać i podbiegać na zawodach, wybuchła...
Read More