Prezent dla biegacz na ostatnią chwilę

prezenty bieganie

Tekst jakich pełno teraz w necie. Więc nie obrażę się, jak w komentarzach napiszecie „Weź Olszewski napisz o treningu”. Będzie i o treningu. Ale Wiem, że tak naprawdę ciężko kupić coś biegaczowi. A jak już wydajemy kasę, to dobrze, kiedy jest to kasa dobrze wydana.

1) Zegarek

Jak macie większy budżet to może być super prezent, ale i super wtopa. Bardzo z tym uważajcie. Przeważnie biegacz, który chce zegarek, ma jakiś swój wymarzony model. Jeżeli wiecie jaki to model, możecie kupić w ciemno, będzie zadowolony. Ja od siebie mogę polecieć dwa modele. Polar V800, jako najlepszy zegarek w jakim biegałem. Przyda się również do triatlonu. Drugi, to Polar M400, jako najlepszy wybór jakość – cena.

2) Książka

Jeżeli to ma być zwykły upominek, książka to może być znakomity prezent. Osobiście zawsze cieszę się z książek o bieganiu. Zarówno z tych o treningu jak i z biografii biegaczy. Co mogę polecieć? O treningu „Bieganie Metodą Danielsa” Jacka Danielsa. Dla maratończyka „Maraton Zaawansowany” Pfitzingera. Z biografii bezsprzecznie „Maratończyk”. Może to być również „Książka Kucharska dla Aktywnych” Fitzgeralda. Tylko nie celujcie w książki które mają 100 stron i w środku więcej obrazków niż tekstu. Przy okazji na tych 100 stronach powiedzą jak się rozgrzewać, rozciągać, jeść, ubierać, trenować od 800 metrów do ultra oraz jak być zdrowym. Nie idziemy tą drogą.

3) Skarpety kompresyjne

Moim zdaniem to bardzo fajny prezent. Takie skarpety trochę kosztuję, więc czasem zwyczajnie wolimy dołożyć i kupić buty. Jednak z prezentu niemal każdy będzie zadowolony. Osobiście polecam dwie marki. CEP, w których można mnie zobaczyć już od dawna na różnych zawodach. Mają pełno kolorów, rozmiarów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak skarpety nie opaski! A druga opcja to Zero Point. Są niesamowicie wygodne, miękkie, bardzo ładne. Na pewno każda pni będzie zadowolona. Tym bardziej że są dość ciepłe, więc na zimę jak znalazł. A o samej kompresji i jej działaniu możecie poczytać tutaj.

4) Waga Polar Balance

To moje ostatnie odkrycie. Jak kupujecie prezent dla kogoś, kto ma zegarek polar (V800 albo M400) i lubi gadżety, to trafiliście idealnie. Sama waga nie ma jakiś super funkcji, zwyczajnie dobrze wygląda, zważy nas i prześle dane do zegarka. A w aplikacji dzieją się cuda. Ustawiamy sobie wagę docelową, dostajemy info, ile musimy spalać kcal dziennie, porady dietetyczne i reporty, czy w dobrą stronę idziemy. Fajny bajer, i jak mówię, gadżecierze pokochają ;) Będą mieli dodatkowe tabelki do analizy i kontroli masy ciała.

5) Czapka i rękawiczki

Tego zawsze brakuje w szafie biegacza. A nawet jak mają to zawsze przydaje się dodatkowa para. Tylko kupcie jakieś ładne, ile można oglądać biegaczy biegających na czarno. Stawiamy na kolor!

6) Wieszak na medale

Jak widzicie, że Wasz znajomy wiesza wszystkie medale gdzieś na ścianie, na jakiś śrubkach, to kupcie mu wieszak na medale. Już bez problemu można takie dostać.

More from Bartosz Olszewski

Swiss City Marathon – relacja

Podsumowując Swiss City Marathon 2013 mogę powiedzieć jedno: cel zrealizowany! Udało się...
Read More
 • Kamil

  Ja liczę, że w tym roku Mikołaj przyniesie skarpety kompresyjne :) Ja wiem czy są takie drogie?Myślę,że przyzwoite można kupić w nie najwyższej cenie.Książka też jest świetnym pomysłem.Przede wszystkim nie ma problemów z rozmiarem itd.

  • WarszawskiBiegacz

   To cena duża, jak ktoś myśli, że to tylko skarpety. Ale fajnie mieć takie w szafie biegacza :)

  • rozbiegany.pl

   I jak przyszły skarpety? Jeśli nie to polecam w przyszłym roku na lodówce powiesić kartkę z obwodem naszej łydki na pewno pomoże w kupnie :D

 • Uysy

  Weź Olszewski napisz o treningu.
  :)

  • WarszawskiBiegacz

   O jakim? :)

  • Uysy

   Skutecznym!
   ;)

 • Maciej Kaniewski

  Czarny to też kolor 😉 Poza tym nieźle wyszczupla 😂 Nie no, bez przesady. Trochę koloru też się trafi gdzie nie gdzie. Za to w butach idę po całości – wszystkie kolory tęczy 😀

 • Paweł Młynarski

  Przeczytałem ten wpis stanowczo za późno… ;/ wieszak na medale to przecież idealny prezent:) Kupię gdzieś w Wawie poza allegro?

 • korunner

  Paweł, może jakąś konkretną recenzją Polar Balance zarzucisz?