Otwarte treningi biegowe „AdgarFit Pro Team”

AdgarFit

Kilka treningów już za nami. Przyszedł czas na opisanie tego co robimy, jak robimy i jak dalej będą wyglądały nasze spotkania.Piszę ten post, bo chcę Was zachęcić do naszych wspólnych treningów. Ale jednocześnie chcę zebrać wszystkie informacje w jednym miejscu, żeby wszystko było jasne i czytelne.

1) Po co?

Bardzo proste, ale moim zdaniem najważniejsze pytanie. Po co nam te wspólne treningi AdgarFit? Bynajmniej nie tylko po to, żeby przyjść i przebiec kilka kilometrów. Dla mnie zawsze celem numer jeden w prowadzeniu treningu biegowego jest nauczenie uczestników takich spotkań jak najwięcej o bieganiu.

Tak, biegamy. Czasem kilka, czasem nawet kilkanaście kilometrów. Ale wszystko to ma jakiś sens, czemuś służy. Zawsze tłumaczę na początku treningu co i po co robimy. Jaką z tego mamy korzyść. Chcę żeby każdy coś wyniósł z takiego spotkania.

adgarfit_treningi_2

Może brzmi to trochę skomplikowanie i możecie się obawiać, że te treningi to wykłady. Nic bardziej mylnego, cały trening trenujemy. Czy to jest bieg, ćwiczenia czy rozciągania. Ale przez te 90 minut spotkania naprawdę można porozmawiać i bardzo dużo się dowiedzieć. I nie tylko o samym treningu ale o wszystkim co związane z bieganiem.

2) Gdzie i kiedy?

Spotykamy się zawsze w tym samym miejscu. Jast to siedziba Adgar Park West przy Alejach Jerozolimskich 181B (obok Blue City). A treningi odbywają się we wtorki i czwartki o 18:00 i w soboty o 9:30.

3) Trenerzy

Narazie trenerem jestem ja. O mnie wiecie dużo, a jak czegoś nie wiecie to przeczytacie w internecie. A jak chcecie dowiedzieć się więcej, to musicie przyjść na trening :) Jedno jest pewne, nie dam Wam się nudzić na tych spotkaniach :) Będzie ciekawie, zajęcia będą urozmaicone i dostosowane do wszystkich biegaczy.

nike_lunaracer_3_1

Ale wszystko wskazuje na to, że będzie kolejny trener. Coś tam już wiem i mogę Wam tylko zazdrościć :) Ale narazie nic więcej nie powiem :)

4) Poziomy zaawansowania

Są dwa. Mógłbym powiedzieć początkujący i zaawansowani. Ale to trochę uproszczenie, bo ciężko kogoś wrzucać w jakieś szufladki. Powiem tak, są dwa poziomy. Jeden dla biegaczy biegających trochę szybciej a drug dla wolniejszych. We wtorek jest trening, gdzie nasze tempo oscyluje w okolicy 6:00 – 6:15 min/km. W czwartek biegamy szybciej, prędkość będzie bliżej 5:00 niż 6:00 min/km. Ale uwaga, biegamy po pętli, biegamy swoim tempem i robimy dużo odcinków, ćwiczeń, podbiegów. Więc nikt się nie zgubi! Grupa zawsze się rozciąga i schodzi w momencie jakiś ćwiczeń. W soboty zbieramy się wszyscy razem a trening będzie odbywał się w takiej formie, że zarówno osoby biegające bardzo szybko jak i te wolniejsze skorzystają w pełni z tych spotkań.

adgarfit_treningi_3

5) Szatnie

Są! A raczej będę, od jutra, czyli od czwartku. Dzięki uprzejmości siłowni Gravitan będziemy mogli się przebrać i zostawić swoje rzeczy w szafkach. Jest to szczególnie przydatne teraz kiedy na dworze jest zimno. Poza tym możemy spokojnie rozciągać się wewnątrz budynku i nie musimy bać się warunków panujących na zewnątrz.

adgarfit_treningi_4

6) Opis poszczególnych treningów

U mnie na blogu pojawi się zakładka AdgarFit, gdzie będę publikował treningi na kilka spotkań do przodu. Tak, żeby każdy widział co będziemy robić i żeby mógł dopasować do tego swoje plany treningowe. To już wkrótce, na 100% w tym tygodniu.

adgarfit_treningi_6

7) Inne

Dopiero zaczynamy. Cały obiekt jeszcze się buduje. Z czasem atrakcji będzie coraz więcej. W koło biurowca będzie można korzystać z kilometrowej bieżni. Wewnątrz powstanie 100 metrowa tartanowa bieżnia! Myślimy nad innymi formami współpracy i chcemy zapewnić wam jak najwięcej udogodnień i atrakcji, które umilą wam trening i uatrakcyjnią spotkania. Więc po pierwsze jeszcze raz zapraszam wszystkich na treningi. A po drugie obserwujcie profil AdgarFit na facebooku, bo na pewno będziemy się rozwijać i zapewnimy Wam dużo dobrej zabawy!

More from Bartosz Olszewski

10 kluczy do sukcesu

Już dawno tamu przeczytałem znakomite zestawienie „kluczy do sukcesu” które zebrał i...
Read More