Obóz biegowy na Suwalszczyźnie - Szelment 2020

Z Kasią Gorlo-Olszewską i Bartkiem Olszewskim

Dołącz do nas!

Po bardzo udanych obozach biegowych w 2019 i 2020 roku otwieramy zapisy na nasz obóz SZELMENT 2020! Razem z Kasią serdecznie zapraszamy chętnych do zapoznania się z ofertą, kontaktu i spędzenia z nami tego czasu! Ponieważ obozy w Krasnopolu rozeszły się błyskawicznie a my cały czas dostajemy kolejne zapytania, postanowiliśmy ruszyć z obozem w WOSiR Szelment. Na pewno nasza jakość nie ucierpi, a jak pokazały ostatnie edycje, i co wszyscy potwierdzają, w grupie siła!!!

Terminy:

 • 07.09 – 13.09 – WOLNE MIEJSCA

Dojazd to jedna z nielicznych rzeczy, którą musicie zorganizować sobie we własnym zakresie. Jest możliwość dojazdu samochodem, na miejscu jest bezpłatny parking. Można też dostać się do najbliższej największej miejscowość – Suwałk; autobusem, busem, pociągiem. Z Suwałk już Was odbierzemy i dowieziemy na miejsce. Pierwszy dzień obozu zaczynamy około godziny 15:00. W planach jest zakwaterowanie, wspólny trening z elementami szybkości, posiłek oraz rozmowy z trenerami w celu zindywidualizowania obozowego planu treningowego oraz poznania Was lepiej. Dalej kolacja, paciorek, siusiu i spać – musi być gotowi, bo najlepsze zacznie się o poranku.

Plan dnia

Dni będziemy zaczynać od lekkiego rozruchu. Krótkiego biegu połączonego z gimnastyką (rozciąganie i mobilność) oraz ćwiczeniami. Po śniadaniu macie chwilę dla siebie, w dalszej części dnia czeka Was właściwy trening biegowy oraz uzupełniający (jeden popołudniu, drugi wieczorem). Będą dni, gdzie nie będziecie mieli trzech jednostek treningowych, a dwie w tym jedną mocną. 

Najważniejsze, treningi będą dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Zależy nam na tym, żeby zarówno początkujący jak i zaawansowani wynieśli z tego tygodnia jak najwięcej! Jak pokazały poprzednie obozy, nie jest dla nas problemem dostosować indywidualnie plan. Do tego przewidujemy jeden trening na profesjonalnej, jednej z najlepszych w Polsce bieżni lekkoatletycznych w Suwałkach. Prowadzący treningi: Ja i oczywiście Kasia. W przypadku dużej ilości chętnych będziemy mieli kogoś do pomocy.

Na treningach uzupełniających poznacie ćwiczenia oraz nasze programy treningowe skierowane do biegaczy poprawiające podstawowe cechy motoryczne, siłę, szybkość, stabilizację, wytrzymałość, technikę. Będziemy ćwiczyć ze sprzętem, jak i z obciążeniem własnego ciała. Wraz z naszymi partnerami zadbamy też o Waszą regenerację. A wszystkie szczegóły na bieżąco będziemy podawać na stronie facebook poświęconej wydarzeniu. 

Nie samym bieganiem człowiek żyje, w końcu to wakacje!

To na czym najbardziej mi zależało. I to co moim zdaniem najbardziej wyróżniało ten obóz i zagrało na plus. Uważam, że najlepiej się trenuje, kiedy zwyczajnie miło spędza się czas. Dlatego poza treningami, będziemy umilać sobie czas innymi rozrywkami. Do dyspozycji będziemy mieli liczne atrakcje dostępne na terenie ośrodka czy w okolicy. Nie wyobrażam sobie obozu bez silnej integracji, ogniska na koniec czy odpoczynku nad pięknym jeziorem. 

W okolicy macie również do zwiedzenia takie atrakcje jak Klasztor w Wigrach i Wigierski Park Narodowy czy Smolniki-Stańczyki. Na pewno skosztujecie też suwalskich klasyków, sękacz, mrowisko, kartacze czy legendarne pierogi Wigierskie! Poza tym wieczorami: wykłady: treningowe i motywacyjne. Chcemy, żebyście opuścili ten obóz z bazą wiedzy, która pozwoli Wam dalej skutecznie trenować i cieszyć się bieganiem. 

Dlaczego Szelment

WOSiR Szelment mieści się niecałe 20 km od miejscowości Suwałki. Różnica między starym i nowym położeniem jest taka, że w Szelmencie jesteśmy w stanie przyjąć więcej biegaczy oraz biegaczy z osobami towarzyszącymi niebiegającymi oraz dziećmi. W Krasnopolu choć miło, lokalnie i rodzinnie, miejsc mamy niewiele i już po dwóch dniach zapisów musimy odsyłać Was z kwitkiem. Mamy nadzieję, że nowe miejsce również przypadnie Wam do gustu, a uwierzcie mi na słowo – jest bajeczne (jak cała Suwalszczyzna).

Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych; dostępne większe pokoje 4 – 5 osobowe dla rodzin lub grup znajomych. Będziemy zakwaterowani w dwóch domkach, stacji dolnej oraz stacji górnej. Wszystko możecie obejrzeć na stronie: WOSiR Szelment

Dane i formalności:

 • Termin – 07.09 – 13.09 – 6 noclegów
 • Lokalizacja – Suwalszczyzna, WOSiR Szelment
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych. Pokoje 4 i 5 osobowe dla grup znajomych.
 • Trenerzy: Bartek Olszewski oraz Kasia Gorlo-Olszewska
 • Cena:
  • 1790 zł; zaliczka w wysokości 400 zł jest gwarantem miejsca
  • Osoba towarzysząca, niebiegajaca 1490 zł, zaliczka w wysokości 400 zł jest gwarantem miejsca
  • Dzieci do 3 roku życia gratis
 • Wyżywienie śniadanie, obiad, kolacja w cenie. W przypadku diety wegetariańskiej daj nam koniecznie znać! Oczywiście posiadamy taką opcję.
 • Dojazd do okolicznych atrakcji oraz Suwałk we własnym zakresie ( zbieramy się w grupy i jedziemy na bieżnię ).
 • Osoby zgłaszające się prosimy o wysłanie maila na adres: treningi.olszewscy@gmail.com, w odpowiedzi prześlemy wszelkie szczegóły i formularz do wypełniania.