Obóz biegowy na Suwalszczyźnie 2020

Z Kasią Gorlo i Bartkiem Olszewskim

Dołącz do nas!

Po bardzo udanych obozach biegowych w 2019 roku otwieramy zapisy na nasze obozy KRASNOPOL 2020! Razem z Kasią serdecznie zapraszamy chętnych do zapoznania się z ofertą, kontaktu i spędzenia z nami tego czasu! Ponieważ naszym zdaniem ja i uczestników oferta 2019 sprawdziła się w 100%, nie będziemy dużo zmieniać. Na pewno zmienimy trochę jednostki treningowe, żeby osoby jadące ponownie pobiegały coś nowego. Na pewno też coś dołożymy, jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów. Dzięki współpracy z partnerami jeszcze lepiej zadbamy o Waszą regenerację!

Terminy:

 • 27.06 – 04.07 – WOLNE MIEJSCA
 • 05.07 – 12.07 – WOLNE MIEJSCA

Dojazd to jedna z nielicznych rzeczy, którą musicie zorganizować sobie we własnym zakresie. Jest możliwość dojazdu samochodem, na miejscu jest parking. Można też dostać się do najbliższej największej miejscowość – Suwałk; autobusem, busem, pociągiem. Z Suwałk już Was odbierzemy i dowieziemy na miejsce.

Pierwszy dzień obozu zaczynamy około godziny 15:00. W planach jest zakwaterowanie, lekki wspólny trening, posiłek oraz rozmowy z trenerami w celu zindywidualizowania obozowego planu treningowego oraz poznania Was lepiej. Dalej kolacja, paciorek, siusiu i spać – musi być gotowi, bo najlepsze zacznie się o poranku.

Plan dnia

Dni będziemy zaczynać od lekkiego rozruchu. Krótkiego biegu połączonego z gimnastyką (rozciąganie i mobilność). Po śniadaniu macie chwilę dla siebie, w dalszej części dnia czeka Was właściwy trening biegowy oraz uzupełniający (jeden popołudniu, drugi wieczorem). Będą dni, gdzie nie będziecie mieli trzech jednostek treningowych, a dwie w tym jedną mocną. Szczegółowy plan treningowy przedstawimy wkrótce. Najważniejsze, treningi będą dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Zależy nam na tym, żeby zarówno początkujący jak i zaawansowani wynieśli z tego tygodnia jak najwięcej! Jak pokazał obóz 2019 to dla nas nie problem dostosować indywidualnie plan. Do tego przewidujemy jeden trening na profesjonalnej, jednej z najlepszych w Polsce bieżni lekkoatletycznych w Suwałkach. Prowadzący treningi: Ja i oczywiście Kasia.

Na treningach uzupełniających poznacie ćwiczenia oraz nasze programy treningowe skierowane do biegaczy poprawiające podstawowe cechy motoryczne, siłę, szybkość, stabilizację, wytrzymałość, technikę. Będziemy ćwiczyć ze sprzętem, jak i z obciążeniem własnego ciała. Wraz z naszymi partnerami zadbamy też o Waszą regenerację. A wszystkie szczegóły na bieżąco będziemy podawać na stronie facebook poświęconej wydarzeniu. 

Nie samym bieganiem człowiek żyje, w końcu to wakacje!

To na czym najbardziej mi zależało. I to co moim zdaniem najbardziej wyróżniało ten obóz i zagrało na plus. Uważam, że najlepiej się trenuje, kiedy zwyczajnie miło spędza się czas. Dlatego poza treningami, będziemy umilać sobie czas innymi rozrywkami. Do dyspozycji będziemy mieli:

 • Bezpośredni dostęp do jeziora Długiego wraz z możliwością pływania kajakami oraz łódką. Dmuchane materace też wchodzą w grę :) Do tego to idealne miejsca do pływania i treningów open water. Strona ośrodka: Długie Pole
 • Sauna nad samym jeziorem, opalana drewnem 
 • Boisko do siatkówki
 • Playstation i kultowe gry. Oczywiście możecie zabrać kilka ze sobą
 • Gry planszowe, których sam ostatnio stałem się fanem. Ale po treningach zawsze przegrywam :)
 • Siłownia
 • Bilard, czyli moja ulubione rozrywka.
 • Wspólny grill nad ogniskiem 

Będzie też wspólne zwiedzanie: Klasztor w Wigrach i Wigierski Park Narodowy, a gdy chętnych będzie więcej wybierzemy się trochę dalej Smolniki-Stańczyki, piękne miejsca i do zobaczenia i do treningu.

Poza tym wieczorami: wykłady: treningowe i motywacyjne. Chcemy, żebyście opuścili ten obóz z bazą wiedzy, która pozwoli Wam dalej skutecznie trenować i cieszyć się bieganiem. Do tego projekcje filmów sportowych, czyli trochę motywacji przed kolejnym dniem treningowym.

Wyżywienie

Zapewniamy wyżywienie. 3 posiłki dziennie: śniadanie w formie szwedzkiego stołu oraz obiad i kolację. Każdy uczestnik otrzyma też pamiątkową koszulkę sportową. Jesteśmy w 100% pewnie, że jak podpytacie uczestników z 2019 roku co zapadło im w pamięć, chórem odpowiedzą: JEDZENIE! :)

Ponieważ jestem wielkim fanem lokalnej żywności, na pewno postaram się o to, żebyście zjedli prawdziwy sękacz! Do tego przewidujemy, że skosztujecie lokalnych specjałów. Miodu z sąsiedniej pasieki, jajek i nabiału od lokalnego rolnika czy chleba od babci zza płota :) Kartacze, mrowisko, soczewiaki czy legendarne pierogi spod wigierskiego klasztoru. Niczego nie zabraknie.

Dla kogo?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy biegają i są w stanie przebiec ok 10 kilometrów. Nie ważne jakim tempem. Na samym obozie tak dopasujemy trening żeby każdy miał okazję się zmęczyć, poprawić formę, ale nie zniechęcić czy zamęczyć.

Osoby zaawansowane też z pewnością nie będą się nudzić. Najwytrwalsi zaliczą ponad 100 km. W pierwszym rzędzie kierujemy ofertę stricte do osób, które chcą skorzystać z obozu kompleksowo. Natomiast przewidujemy możliwość zabrania ze sobą dziecka czy dzieci, takie przypadki będziemy już indywidualnie rozwiązać. Ponieważ głównym naszym ograniczeniem jest ilość miejsc. Priorytetem jest jakość, a ciężko ją zapewnić przy zbyt dużych grupach. Dysponujemy pokojami 2-, 3- osobowymi oraz domkiem czteroosobowym.

Dane i formalności:

 • Terminy
  • 27.06 – 04.07 – WOLNE MIEJSCA
  • 05.07 – 12.07 – WOLNE MIEJSCA
 • Lokalizacja – Suwalszczyzna, miejscowość Krasnopol nad samym jeziorem
 • Liczba uczestników: 14 osób; zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych oraz domku 4 osobowym.
 • Trenerzy: Bartek Olszewski oraz Kasia Gorlo-Olszewska
 • Cena – 1790 zł; zaliczka w wysokości 400 zł jest gwarantem miejsca
 • Osoby zgłaszające się prosimy o wysłanie maila na adres: treningi.olszewscy@gmail.com, w odpowiedzi prześlemy wszelkie szczegóły i formularz do wypełniania. 

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Dlaczego Suwalszczyzna?

Bo osobiście to moje ulubione tereny do treningu biegowego i jedne z najpiękniejszych zakątków Polski. Piękny pagórkowaty teren, setki kilometrów szutrowych i leśnych ścieżek biegowych. Cisza i spokój. A podczas biegania często łatwiej spotkać stado saren niż człowieka.

W co wyposażone są pokoje?

Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, dostęp do WiFi, oraz łazienkę z prysznicem. Poza tym jest duża kuchnia z pełnym wyposażeniem, lodówką, kuchenką mikrofalową, czajnikami itd. (serio jest tam wszystko). 

Co ze sobą zabrać?

 • Buty do biegania. Przynajmniej jedna para – koniecznie. Jeżeli ktoś posiada buty treningowe i startowe, niech weźmie obie pary ponieważ będzie trening na stadionie. Trailowe? Można wziąć natomiast nie ma obowiązku.
 • Ręcznik, który będzie Wam służył na treningach uzupełniających oraz do sauny.
 • Ubrania sportowe – bierzcie pod uwagę każdą pogodę (no może poza śniegiem).
 • Strój kąpielowy – jak najbardziej.

Czy można zabrać rower?

Jak najbardziej. Miejsce jest idealne do jazdy na MTB jak i na szosie czy czasówce. Na miejscu będzie też trenażer treningowy oraz kilka rowerów „turystycznych”. 

Czy możliwy jest trening triatlonowy

Wręcz zachęcamy do tego zainteresowane osoby. Mamy znakomite warunki do open water jak również świetne trasy na rower. Jak ktoś zamiast na poranny rozruch pójdzie na rower albo open water, na pewno się nie obrazimy :)

Czy jest opcja diety wegetariańskiej oraz bezglutenowej?

Jeżeli jesteś na diecie wegetariańskiej lub masz jakieś nietolerancje pokarmowe koniecznie nam o tym powiedz. Postaramy się zapewnić wyżywienie dostosowane do Twoich potrzeb.

Czy na miejscu jest sklep?

Tak, w odległości około 1500 metrów, w centrum Krasnopola są nawet cztery sklepy, poczta i bank :)

Czy o czymś jeszcze powinniśmy wspomnieć? Śmiało pytajcie, będziemy działać!

created by dji camera

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset

Processed with VSCO with a5 preset