O co chodzi z tą Olimpiadą w Soczi?

olimpiada w soczi

Jest to blog głównie o bieganiu, ale czasem wrzucę jakaś notkę na temat innych sportów. Zwyczajnie za bardzo interesuje się sportem, żeby się powstrzymać. Tym razem padło na Soczi. Na Igrzyska, które zaczynają się za dwa dni! No własnie, za dwa dni startuje Olimpiada w Soczi, a ja w ogóle tego nie czuję. Do dziś nawet nie wiedziałem, że otwarcie jest w piątek. O co chodzi?

Nie wiem, czy to tylko moje wrażenia, czy wszyscy tak mają. Zawsze na Olimpiadę czekałem tygodniami. Do tych letnich odliczałem miesiące, tygodnie, dni. Brałem nawet urlop w pracy, żeby nic nie przegapić. Zimową też śledziłem z zapartym tchem. Może nie jestem wielkim fanem sportów zimowych. Ale zmagania Olimpijskie, rywalizacja, emocje. To wszystko sprawiało, że nie mogłem oderwać się od ekranu. A w tym roku? Nawet nie wiem co i jak. Czy to problem Soczi? Czy może ja już się zestarzałem i przestałem śledzić zmagania zimowe sportowców?

soczi_obrazek

Nie czuję w ogóle atmosfery tych Igrzysk. Nie widzę nigdzie logo. Nie wiem co warto, a czego nie warto oglądać. W sumie o tej Olimpiadzie nie wiem nic. Ale osobiście najbardziej martwi mnie ten brak atmosfery igrzysk. Zero emocji, zero tego dreszczyku przed rywalizacją najlepszych. No cóż, mam nadzieje, że w trakcie zawodów trochę się to zmieni. Że obejrzymy emocjonujące chwili, polskie sukcesy i ponownie wzruszę się tak, jak przy tym finiszu:

 

A tym czasem idą się dokształcać. Muszę się czegoś dowiedzieć o tej Olimpiadzie, żeby przynajmniej nie przegapić kluczowych zawodów. Jak zwykle trzymam kciuki za naszych. Kowalczyk, skoczkowie, łyżwiarki szybkie. A do tego moja ulubiona dyscyplina, biathlon, i polskie zawodniczki z szansami medalowymi. Poza tym hokej. Uwielbiam mecze hokeja, nie można się przy nich nudzić. Zmagania alpejskie. Trochę tego jest, będzie co oglądać. Ale chcę w końcu poczuć atmosferę Igrzysk! :)

soczi_skoczkowie

More from Bartosz Olszewski

Występ mężczyzn na maratonie w Rio

W poniedziałek trochę prowokacyjnie zadałem pytanie, co sądzicie o występie Polskich Maratończyków...
Read More