Mistrzostwa Świata w Półmaratonie #Warsaw2020

Warsaw2020

Nie wiem czy już słyszeliście, ale Półmaraton Warszawski ubiega się o prawo organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie w 2020 roku. Kandydatura jest teraz rozpatrywana i w najbliższym czasie mają zapaść kluczowe decyzje. Ja jestem w 100% na tak i mam nadzieję, że przyłączycie się do akcji poparcie tej inicjatywy. I już Wam mówię, dlaczego warto:

  1. To impreza mistrzowska. Na ulicach Warszawy będziemy mogli oglądać najlepszych biegaczy świata. Co więcej, każdy będzie mógł wystartować w biegu, który będzie jednocześnie Mistrzostwami Świata! Fajnie, prawda? :)
  2. To olbrzymia promocja miasta jako organizatora imprez sportowych. Promocja turystyczna i wizerunkowa. W Warszawie mamy masę imprez sportowych, biegów, meczy ostatnio znakomicie oceniany triatlon. Postawmy kropkę nad I i zorganizujmy Mistrzostwa Świata!
  3. Bo jestem przekonany, że Półmaraton Warszawski ze swoim doświadczeniem udźwignie tę imprezę. Zarówno organizacyjnie jak również marketingowo, reklamowo i wizerunkowo.
  4. Bo możemy mieć w Warszawie jeden z największych biegów w Europie. Już w tej chwili jest to olbrzymi bieg w którym startuje grubo ponad 10 tys biegaczy. W przypadku Mistrzostw Świata i opcji startu w takiej imprezie jestem przekonany, że bariera 20 tys jest do pokonania. W tym tysiące turystów, którzy zobaczą jak znakomicie są organizowane takie imprezy w Polsce i którzy później chętnie przyjadę do innych miast.
  5. No właśnie, bo Polska znakomicie organizuje biegi masowe i na tle Europy i Świata nie mamy się czego wstydzić. Ba, uważam, że jesteśmy w czołówce światowej.
  6. Bo Warszawa jest gotowa na taką imprezę. Trasa może iść szerokimi ulicami nie omijając głównych atrakcji turystycznych. Miasto zapewnia olbrzymią bazę hotelową, lotniska, gastronomię. To wszystko ma duże znaczenie, jeżeli chcemy, żeby stał się to naprawdę międzynarodowy bieg.
  7. W Warszawie nie brakuje kibiców. Jestem przekonany, że zapewnili by doping na dobrym poziomie.
  8. Bo ja chcę wystartować w Mistrzostwach Świata :D

Takich Bo jest na pewno więcej. Mamy niepowtarzalną szansę zrobić w Polsce znakomitą imprezę sportową. Zróbmy to razem! Pomóżcie promować tę inicjatywę. Udostępnijcie ten post z hashtagiem #Warsaw2020 i napiszcie, że jesteście na tak. A jak nie chcecie nic udostępniać, to zwyczajnie napiszcie: Jestem na tak: #Warsaw2020

W weekend obraduje PZLA, który będzie rozważał kandydatury. Pokażmy razem, że chcemy takiej imprezy. Możecie również wziąć udział w wydarzeniuna facebooku: WARSAW2020  

Mam nadzieję, że razem nam się uda. Do zobaczenia w 2020 roku na Mistrzostwach Świata w Półmaratonie!!!

More from Bartosz Olszewski

Bezpieczeństwo w Rio. Jak zobaczyć to cudowne miasto i nie wrócić w samych slipkach?

Jadąc do Rio de Janeiro naczytaliśmy się naprawdę dużo o przestępczości w...
Read More