Maraton Warszawski 2013 – impreza masowa roku!

W sobotę 11.01.2014 roku 35 PZU Maraton Warszawski został ogłoszony najlepszą masową imprezą sportową 2013 roku! Wszystko działo się na Gali Mistrzów Sportu w warszawskim Teatrze Polonia. Jest to impreza na której startuje od początku swojej przygody z bieganiem. To był mój pierwszy maraton, z tego maratonu mam rekord życiowy.

Strasznie mnie cieszy to wyróżnienie, bo widzę, jak z roku na rok ten maraton się rozwija. Przyciąga tysiące ludzi a swoim poziomem organizacyjny nie odbiega nawet od najlepszych maratonów w Europie i na świecie. Chciałem pogratulować Panu Markowi Troninie, że stworzył tak rewelacyjny maraton. Wszystkim osobom pracującym przy organizacji, całej Fundacji Maratonu Warszawskiego i setkom wolontariuszy, którzy pracuję przy tym maratonie. Świetna robota!

mw_2013

Sam Marek Tronina na gali wypowiadał się tak:

Nawet nie wiecie Państwo jakie ta chwila ma dla mnie znaczenie. Kiedy 12 lat temu wymyśliliśmy sobie, że podniesiemy z popiołów Maraton Warszawski, który wtedy był w straszliwym kryzysie, nie przeszło nam przez myśl, że będziemy kiedyś stać w tym miejscu. W tej chwili muszę podziękować wszystkim, już nie tysiącom, a kilkunastu tysiącom osób, które dołożyły swoją cegiełkę. Chciałbym tą statuetkę zadedykować wszystkim tym, którzy też kiedyś upadli, i którzy myślą, że już wszystko skończone. Naprawdę można wygrać. Tylko trzeba ciężko pracować.

Znając ludzi, którzy pracują przy tej imprezie, jestem przekonany, że możemy być spokojni o kolejne edycje. Maraton Warszawski na pewno będzie się rozwijał. Do zobaczenia na starcie! :)

z12580321Q

PS – przy okazji, nie wiem czy wiecie, ale w ramach WOŚP możecie wylicytować numer 1 na Półmaraton Warszawski lub pierwszy numer Leksykonu Polskich Maratończyków. Zachęcam do licytowania:

Półmaraton Warszawski 2014

Leksykon Polskich Maratończyków

More from Bartosz Olszewski

„Pamięć Absolutna” – recenzja

Sporo osób prosi, żeby polecić im książkę, z której mogli by czerpać...
Read More