Książki sportowe, które warto przeczytać w 2014 – odżywianie

książki sportowe

Ostatnio robiłem podsumowanie najlepszych książek sportowych, jakie przeczytałem w 2013 roku. Już powoli zastanawiam się co będę czytał w obecnym, czyli 2014 roku. Książki sportowe są ostatnio mocno popularne i udało mi znaleźć mi się kilka ciekawych pozycji. Jest trening, są historie, jest coś o odżywianiu. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś pierwsza z dwóch części, książki poświęcone odżywianiu.


real_meal_revolutionTim Noakes i inni „The Real Meal Revolution”

Tim Noakes to chyba największy obecny teoretyk biegania. Ostatnio ostro wziął się za odżywianie. Na początku wydał książki o nawadnianiu, teraz przyszedł czas na jedzenie. Więc spotyka się naukowiec, dietetyk sportowy, dwóch zawodowych biegaczy i piszą książkę o odżywianiu. Na pewno znajdzie się na mojej półce. Tim Noakes to chodząca encyklopedia wiedzy, zawsze warto zapoznać się z jego uwagami.


racing_weight_cookbookMatt Fitzgerald & Georgie Feal „Racing Weight Cookbook”

Matt wydaje książki częściej niż w Polsce ukazuje się Super Express. Po jego „Wadze Startowej” tym razem przyszedł czas na przepisy. Ale Matt pisze prostym językiem, ciekawie i potrafi sporo nauczyć. Osobiście lubię tego autora i jak nie będę miał już pomysłów co ugotować, to może kupię. Tu macie coś z tej książki, Burger z Indyka :)


healthy_youDawna Stone „Healthy You”

Dawna Stone to naczelna Women’s Running magazine. Przedstawia kobietom jak się odżywiać, żeby żyć zdrowo, schudnąć i cieszyć się życiem. Trudno mi określić czy książka będzie coś warta, ale myślę, że nie zaszkodzi przeczytać. Szczególnie do gustu może przypaść paniom, bo Dawna cieszy się bardzo dobrą opinią w USA.


men_refuelJohn La Puma „Men Refuel”

Co prawda pachnie mi tu mocno czymś w stylu „wspaniały biceps w dwa tygodnie” ale może znajdzie się w tej książce sporo ciekawych rzeczy. John La Palma jest internistą i jednym z lepiej sprzedających się autorów na liście New York Times. Książka pokazuje 24 dniowy plan żywieniowy, dzięki któremu staniemy się silniejsi, spalimy tłuszcz, zyskamy więcej testosteronu, wzmocnimy wytrzymałość i jeszcze poprawimy naszą erekcję. Biorę dwie sztuki! Kiedyś może się przyda :)


endurance_sport_nutritionSuzanne Girard Eberle „Endurance Sport Nutrition”

To już trzecie wydanie tej książki. Świetny i kompletny przewodnik po odżywianiu w sportach wytrzymałościowych. Wiedza, z którą każdy biegacz powinien się zapoznać. Trzecie wydanie zostało uzupełnione o porady dla wegetarian i dla alergików oraz osób nietolerujących niektórych pokarmów.


More from Bartosz Olszewski

Czasem po prostu wszystko wychodzi

Chciałbym poznać tajemnicę udanych treningów. Można posiąść całą wiedzę związaną z bieganiem....
Read More