Kazimierz Dolny. Daj się skusić na bieg i zakochaj się w tym mieście.

kazimierz dolny bieg

Dokładnie rok temu, po biegu Wings for Life w Mediolanie, zostałem zaproszony do Kazimierza Dolnego na bieg. Zaowdy były organizowane przez DEM’a Promotion. Ja za bardzo nie miałem nic do roboty, odpoczywałem od biegania, ale chętnie wybrałbym się do Kazimierza. I tak zakręciła koło moja przygoda z biegami Biegaj’My z Dema.

Bieg

W tym roku byliśmy już w Lidzbarku Warmińskim. O tym szerzej pisałem tutaj. A dokładnie 20 maja wybieramy się z Kasią do Kazimierza. Już nie na jeden bieg, ale na cały festiwal. W tym roku mamy bieg na 5 km, bieg na 10 km oraz dwa biegi towarzyszące dla dzieci! Bieg na 5 km wystartuje o godzinie 10:00 natomiast 10 km ruszy równo o 13:30. Między tymi biegami rozegrane zostaną dwa biegi dla dzieci, Biegaj’My z Pszczółką, na dystansie ok. 500 metrów. Zapisy są całkowicie darmowe a dzieci poza biegiem będę mogły wziąć udział w dodatkowych konkursach. Między innymi na najlepszą stylizację :)

Przed biegami głównymi rozgrzewkę poprowadzę razem z Kasią. Oczywiście cały czas będziemy do waszej dyzpozycji, więc jak ktoś chce porozmawiać, o coś zapytać, albo zwyczakjnie zrobić fotkę, zapraszamy. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja. Zapisy online kończą się 16 maja!

Trasa biegu

Ale wracajmy do biegów głównych. Oczywiście trasa ma atest. Jest dość ciekawa z jednym solidnym podbiegiem i zbiegiem (przynajmniej trasa na 10 km). Sam pamiętam, że nie było łatwo wbiec, ale w dół ciężko byłoby się zatrzymać. Na mecie czeka na nas po raz kolejny masa atrakcji. No i nagrody. W tym roku nagradzanych będzie 96 osób!!!

Kazimierz Dolny

Ja chciałem dodać od siebie, że już pomijając sam bieg, Kazimierz Dolny warto odwiedzić. Zapowiada się świetna pogoda. A to piękne miasto, wspaniale położone z cudownym rynkiem. Dużo knajpek, straganów, kawiarenek. Pamiętam, jak jeszcze w czasach szkolnych wszyscy przywozlili słynne koguty z Kazimierza. Ja polecam Wam kupić tamtejsze którki. Nie wiem czy gdzieś jadłem lepsze. 

Pakiet startowy

Poniżej prezentuję koszulkę startową, która znajdzie się w pakiecie startowym. Oczywiście jak zawsze w biegach DEM’a możecie być pewni, że siatka poza numerem będzie bogato wypchana i może ważyć kilka kilogramów :)

Przydatne informacje

Poniżej podaję kilka przydatnych linków.

Wydarzenie na Facebooku.

Instagram

Strona zapisówzapisy online do 16 maja!!!

Do zobaczenia w Kazimierzu! Osobiście mam nadzieję, że ten bieg z roku na rok będzie przyciągał co raz więcej osób!

 

More from Bartosz Olszewski

Jak łatwiej schudnąć? Mniej jeść czy więcej trenować?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, jak najłatwiej schudnąć. Zrzucić zbędne kilogramy. Każdy...
Read More