Kazimierz Dolny. Daj się skusić na bieg i zakochaj się w tym mieście.

kazimierz dolny bieg

Dokładnie rok temu, po biegu Wings for Life w Mediolanie, zostałem zaproszony do Kazimierza Dolnego na bieg. Zaowdy były organizowane przez DEM’a Promotion. Ja za bardzo nie miałem nic do roboty, odpoczywałem od biegania, ale chętnie wybrałbym się do Kazimierza. I tak zakręciła koło moja przygoda z biegami Biegaj’My z Dema.

Bieg

W tym roku byliśmy już w Lidzbarku Warmińskim. O tym szerzej pisałem tutaj. A dokładnie 20 maja wybieramy się z Kasią do Kazimierza. Już nie na jeden bieg, ale na cały festiwal. W tym roku mamy bieg na 5 km, bieg na 10 km oraz dwa biegi towarzyszące dla dzieci! Bieg na 5 km wystartuje o godzinie 10:00 natomiast 10 km ruszy równo o 13:30. Między tymi biegami rozegrane zostaną dwa biegi dla dzieci, Biegaj’My z Pszczółką, na dystansie ok. 500 metrów. Zapisy są całkowicie darmowe a dzieci poza biegiem będę mogły wziąć udział w dodatkowych konkursach. Między innymi na najlepszą stylizację :)

Przed biegami głównymi rozgrzewkę poprowadzę razem z Kasią. Oczywiście cały czas będziemy do waszej dyzpozycji, więc jak ktoś chce porozmawiać, o coś zapytać, albo zwyczakjnie zrobić fotkę, zapraszamy. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja. Zapisy online kończą się 16 maja!

Trasa biegu

Ale wracajmy do biegów głównych. Oczywiście trasa ma atest. Jest dość ciekawa z jednym solidnym podbiegiem i zbiegiem (przynajmniej trasa na 10 km). Sam pamiętam, że nie było łatwo wbiec, ale w dół ciężko byłoby się zatrzymać. Na mecie czeka na nas po raz kolejny masa atrakcji. No i nagrody. W tym roku nagradzanych będzie 96 osób!!!

Kazimierz Dolny

Ja chciałem dodać od siebie, że już pomijając sam bieg, Kazimierz Dolny warto odwiedzić. Zapowiada się świetna pogoda. A to piękne miasto, wspaniale położone z cudownym rynkiem. Dużo knajpek, straganów, kawiarenek. Pamiętam, jak jeszcze w czasach szkolnych wszyscy przywozlili słynne koguty z Kazimierza. Ja polecam Wam kupić tamtejsze którki. Nie wiem czy gdzieś jadłem lepsze. 

Pakiet startowy

Poniżej prezentuję koszulkę startową, która znajdzie się w pakiecie startowym. Oczywiście jak zawsze w biegach DEM’a możecie być pewni, że siatka poza numerem będzie bogato wypchana i może ważyć kilka kilogramów :)

Przydatne informacje

Poniżej podaję kilka przydatnych linków.

Wydarzenie na Facebooku.

Instagram

Strona zapisówzapisy online do 16 maja!!!

Do zobaczenia w Kazimierzu! Osobiście mam nadzieję, że ten bieg z roku na rok będzie przyciągał co raz więcej osób!

 

More from Bartosz Olszewski

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO

Pisałem już kilka razy o tym, że od dłuższego czasu meczę się...
Read More