Gdzie warto pobiec we wrześniu w okolicach Warszawy?

Powoli kończy się lato, natomiast dla biegaczy zaczyna się okres startowy. Oczywiście mamy takie klasyki jak Maraton Warszwski czy BMW Półmaraton Praski, których nikomu nie muszę przedstawiać i które oczywiście wszystkim szczerze polecam. Jednak dziś czciałem napisać o trzech mniej popularnych zawodach. Ale ze świetną organizacją, z atestem i naprawdę szybką trasą. 

Wszystkie z poniższych zawodów są organizowane przez DEM’a Promotion Polska. W tym roku startowałem już w Kazimierzu oraz Konstancinie, dwóch biegach, za które również byli odpowiedzialni i które wypadły naprawdę znakomicie. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić Wam ich kolejne projekty.

Bieg Skierniewicki im. Edmunda Jaworskiego

O tym biegu już pisałem. Bardzo szybkie płaskie 10 km z atestem PZLA. Bieg wystartuje z rynku w Skierniewicach 03.09.2017 o 10:00. Chyba nie będę tutaj nic więcej dodawał, a wszystkiego dowiecie się z poprzedniego wpisu. Na pewno bedę na tym biegu i pobiegnę z Wami. Czy po wynik? To się jeszcze okaże, bo narazie po Ultravasan 90 mam problemy z chodzeniem :D

bieg skierniewicki zapowiedź

Królewki Festiwal Biegowy Warszawa-Wilanów

To zupełnie nowa impreza na mapie Warszawy. Dosłownie wczoraj oficjalnie zostało wszystk opotwierdzone i już śmiało można mówić, że bieg się odbędzie. Staniemy na starcie dokładnie tydzień po Skierniewicach, czyli 10.09.2017. Po raz kolejny jest to bardzo szybmi bieg z płaską trasą i atestem PZLA. Do wyboru dystans 5 lub 10 km. Poza tym to znakomity termin jak ktoś planuje maraton w Warszawie albo zwyczajnie szybkie zawody po Półmaratonie Praskim. 

5 km po ten samej trasie, ale do połowy :)

Podobnie jak w przypadku innych biegów DEM’a będzie bieg dla dzieci, liczne atrakcje, koszulki techniczne w pakietach, nagrody dla najlepszych oraz losowane wśród uczestników biegu. No i poczęstunek na trasie, dobry poczęstunek :) Na pewno wszelkich informacji dowiecie się ze strony: wilanowskibiegkrolewski.pl Jak mówiłem, oficjalnie o biegu wiadomo od wczoraj i wszystie informacje są na bieżąco uzpełniane. Na pewno będzie atest PZLA i będzie szybko!

Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

W przeciwieństwie do powyższych, to zupełnie inna i bardzo oryginalna propozycja. Poniżej opis imprezy ze strony organizatora:

Bieg odbędzie się w Warszawie 23 września br. w godzinach 12:30  – 22:00. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 700-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Co ciekawe, to wyjątkowe tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator. Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Chcemy również ocalić od zapomnienia piosenki powstańcze z okresu PW. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych. Zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: biegnakopiecpw.pl.

Bieg odbywa się w dniu kolejnej edycji Maratonu Warszawskiego. Ale co ciekawe, możecie w nim wziąć udział w dowolnym miejscu na świecie i nie koniecznie 23.09.2017 roku. Masz czas do 3.10.2017. Dostajesz ten sam pakiet i możesz wziąć udział w wirtualnej rywalizacji. Więcej informacji na facebooku i stronie Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego.

A poniżej galeria z tego biegu. Powiem Wam, że to jedne z lepszych zdjęć z imprez biegowych jakie widziałem. 

More from Bartosz Olszewski

Długie wybieganie zmiennym tempem

Czwartym treningiem, który prezentuję w ramach cyklu treningów specyficznych do maratonu i...
Read More