Garmin Fenix 3, Epix, Vivoactive – nowości na 2015 rok

garmin fenix 3

Garmin przygotował dla biegaczy zestaw nowości na wiosnę 2015 roku. Jak widać, nie spoczywają na laurach i bardzo szybko wypuszczają nowe modele. Cały czas je udoskonalając i dokładając nowe funkcjonalności. Już w marcu na światowych runkach mają się ukazać trzy nowe zegarki. Od lewej są to: Vivoactive, Epix i Fenix 3.

Vivoactive

Najtańszy z zegarków. Będzie oferował wszystkie podstawowe funkcje potrzebne biegaczom. Czyli ma GPS, mierzy czas, tempo, dystans. Posiada pulsometr. Mamy kolorowy wyświetlacz, akcelerometr, sygnały wibracyjne. Poza tym wiele różnych aktywności sportowych, między innymi takie jak golf :) Wydaje się to odpowiedzią Garmina na segment zegarków przypominających Smart Watch. Myślę, że akurat dla biegaczy może to być najmniej atrakcyjna oferta z trzech nowych modeli. Ma kosztować 249$ bez paska monitorującego puls i 299$ z paskiem.

Fenix 3

Nowy Fenix. Tak jak poprzedni, to połączenie zegarka outdorowego z bardzo solidnym sprzętem do biegania. Ma wszystko czego potrzeba. Przy tym ładnie wygląda i jest niezniszczalny :) Ma bardzo zaawansowany system nawigacji. Bateria na GPS trzyma 20h. Mamy do tego kolorowy wyświetlacz LED. Wszystko oczywiście jest konfigurowalne, można ustawiać najróżniejsze aktywności. Jednym słowem stary dobry Fanix, w nowym, jeszcze lepszym i ładniejszym wydaniu. Cena to 499$ bez i 549$ z paskiem pomiary tętna.

Epix

Nowość od Garmina. Zegarek bardziej przeznaczony chyba fanom aktywności outdorowych. Mamy w zegarek wbudowane mapy nawigacji! Zegarek ma 8GB pamięci i możemy wygrywać nowe mapy. Oczywiście mamy wysokościomierz, barometr, kompas. Ale sam zegarek ma również wszystkie funkcje potrzebne biegaczom. Mierzy nawet jakie parametry jak kadencja, odchylenie pionowe i długość kontaktu stopy z podłożem. Więc naprawdę biegacze nie będą mieli na co narzekać. Cena to 549$ lub 599$ z mapami.

Dokładność GPS

Garmin po serii uaktualnień uporał się z dokładnością swoich GPS i teraz działa to naprawdę dobrze. Więc nie musicie się już obawiać jakiś dziwnych wykresów, wszystko powinno działać poprawnie. Potwierdziło to również kilku moich znajomych. Ta aktualizacja w parze z nowymi zegarkami naprawdę może zamieszać na rynku zegarków sportowych. Trochę wygląda to jak pojedynek Apple z Samsungiem. Polar wypuścił V800 i M400. Robi jeden model na długi czas, ale za to stara się żeby wszystko było perfekcyjnie (również ma wpadki jak chociażby w nowych modelach z pomiarami tempa okrążeń). Garmin to dla mnie taki Samsung który upycha w swoje zegarki co się da i wypuszcza jeden za drugim, żeby cały czas stymulować rynek nowymi produktami. Kto wyjdzie zwycięsko? Ja mam nadzieje, że obaj producenci. Konkurencja, a szczególnie dobra konkurencja, działa tylko na naszą korzyść.

More from Bartosz Olszewski

Ile powinna wynosić długość przerw między odcinkami?

Omówiliśmy już jakie mamy opcje przerwy między odcinkami. Wiecie kiedy jakie stosować...
Read More