FMW Runners

FMW Runners

„Czy będziesz prowadził jakieś otwarte treningi?” – to jedno z najczęściej zadawanych mi pytań. No i w końcu mogę śmiało odpowiedzieć, że będę. W dodatku nie sam bo z jeszcze jednym znakomitym biegaczem i trenerem, Łukaszem Oskierko (zwanym dalej Oskierem :) ). Nasza grupa będzie się nazywała „FMW Runners” a cała akcja jest organizowana pod patronatem Fundacji „Maraton Warszawski”.

Startujemy już na początku Nowego Roku, a o wszystkich szczegółach możecie dowiadywać się z nowo powstałego profilu na facebooku: FMW Runners oraz strony internetowej tego projektu. Ale to nie będą zwykłe spotkania, historia jest bardziej rozbudowana. Otóż ja, jako zawodnik kluby Warszawiaky i Warszawiak, reprezentuję grupę Warszawskich biegaczy. Oskier z kolei reprezentuje drużynę „Słoiky” i odpowiada za zawodników pochodzących spoza Warszawy. Oczywiście wszystko utrzymane jest w żartobliwym klimacie. Ja na swoim treningu chętnie zobaczę każdego Słoika, a Oskier na pewno nie pogoni Warszawiaka :) Pamiętajcie, to jest zabawa. I dlatego zgłaszanie się do poszczególnych grup jest zupełnie dobrowolne i nikt nikomu w dowód zaglądał nie będzie. Na trening może przyjść każdy, są bezpłatne i ich poziom będzie dostosowany do wszystkich. Zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

Rywalizacja

Żeby było ciekawie, wprowadzamy element rywalizacji. Każdy z uczestników treningów może zadeklarować chęć reprezentowania mojej grupy, lub grupy Oskiera. O tym kto wygra, zadecyduje średni czas uzyskany podczas 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Co więcej, jeżeli nie możecie brać udziału w treningach, ale chcecie dołączyć do drużyny, to nie ma problemu. Wszystkie informacje jak to zrobić znajdują się na stronie internetowej poświęconej FMW Runners. Ja przy przyjmowaniu zawodników będę weryfikował ich życiówki. Oczywiście żartuję ;) Zapraszam każdego chętnego do swojej drużyny. Już ja sprawię, że będziecie szybko biegali! :)

FMW Runners

Trenerzy

Najlepsi! :) A tak na poważnie, to jak już wspominałem, trenerów jest dwóch. Ja i Oskier. I jeden i drugi legitymujący się życiówką w maratonie na poziomie 2 godzin i 26 minut. I jeden i drugi z doświadczeniem w prowadzeniu grup biegowych, również tych z bardzo dużą ilością uczestników (pozdrawiam osoby trenujące do BMW Półmaratonu Praskiego i zapraszam Was na treningi FMW Runners). Na treningach damy z siebie wszystko, żeby optymalnie przygotować Was do konkretnych startów. Nie będziemy unikali żadnych pytań, a jak nie będziemy znali odpowiedzi, to na pewno uzupełnimy swoją wiedzę.

 

Cel

Celów jest tyle ilu uczestników. Na pewno przygotujemy Was do konkretnych startów, a sprawdzimy się wspólnie w 10. PZU Półmaratonie Warszawskim. Ale przygotowanie do zawodów to tyle jeden z celów. A naszym nadrzędnym zadaniem jest zaszczepić w Was pasję do biegania. Nie damy Wam zrezygnować z treningów przez cały rok. Spotkania będę trwały cały czas i nie kończą się na wiosennym półmaratonie. Na pewno będziemy chcieli nauczyć Was biegać, przekazać swoją wiedzę, popracować nad techniką, sprawnością, siłą, gibkością. Powiedzmy sobie jasno, nie jest naszym celem tylko spotkać się i zwiedzić okolicę. Chcemy, żeby nasze spotkania miały jakiś wpływ na to jakimi będziecie biegaczami w przyszłości. Chcemy Was czegoś nauczyć. Chcemy, żeby to było jednocześnie przyjemne spotkanie, ciężka praca i lekcja z której wyniesiecie dużo wiedzy. Zadanie trudne, ale naszym zdaniem możliwe do realizacji.

 

Terminy i miejsce

Spotykamy się trzy razy w tygodniu. W poniedziałek, środę i piątek. Jedno spotkanie na Stadionie Narodowym, jedno na Agrykoli i jedno na Ursynowie. Jeżeli chodzi o godziny, to są one dostosowane do godzin pracy większości biegaczy i spotykamy się o 18:00. Jeden trening prowadzę ja, dwa Oskier. Będziemy tak ustalali rodzaje treningów, żeby to miało ręce i nogi i żeby razem tworzyło spójny plan.

Podsumowanie

Nie jest to podsumowanie, ale raczej zaproszenie. A więc razem z Łukaszem i całą Fundacją „Maraton Warszawski” gorąco zapraszamy Was na treningi FMW Runners. Ze swojej strony oferujemy profesjonalizm, dobry humor i olbrzymią dawkę wiedzy biegowej do przekazania. W zamian oczekujemy słuchania się nas na treningach :), sumiennego wykonywania poleceń :), ale przede wszystkim dużo humoru i pasji do biegania. A wtedy razem na pewno stworzymy treningi, jakich w Warszawie jeszcze nie było!

More from Bartosz Olszewski

Buty do biegania – zapowiedzi na 2014 rok

Ostatnio trochę przeglądałem rynek butów biegowych i zainteresowały mnie zbliżające się premiery....
Read More