ENEL-SPORT, najnowocześniejsza klinika sportowa w Polsce

ENEL-SPORT
Artykuł jest efektem współpracy z ENEL-SPORT

Kontuzje. To coś, czego biegacze nie znoszą najbardziej. Nie pozwalają trenować, doprowadzają nas do szału, niweczą plany treningowe. Zaraz za nimi idzie kontakt z lekarzem lub fizjoterapeutą i słynne „radzę zrezygnować z biegania, może joga?”. Kasa poszła w błoto, frustracja rośnie, kontuzji nikt nie potrafi dobrze zdiagnozować. A co dopiero mówić o leczeniu. Na szczęście przybywa specjalistycznych klinik, jak chociażby nowo otwarty ENEL-SPORT.

Sytuacja opisana w nagłówku posta nie jest fantastyką i sam ją przerabiałem. Leżałem bezczynnie, ale do dziś sam nie wiem, co mi dolegało przez prawie 2 miesiące. Leżałem, odwiedzałem kolejnych specjalistów, frustrowałem się, w końcu poddałem i czekałem. Nie mówię, że nie można znaleźć dobrego lekarza lub fizjoterapeuty, tacy są, ale to skarb. Problem w tym, że dalej dla przeciętnego lekarza sport to jakaś fanaberia, a jak boli to zwyczajnie należy z tym skończyć. Dlatego tym bardziej ucieszyłem się, jak usłyszałem, że w Warszawie, na Łazienkowskiej 3, otwiera się najnowocześniejsza klinika ortopedyczno-rehabilitacyjna w Polsce.

Ta klinika to ich dzieło
Ta klinika to ich dzieło

Na otwarciu ENEL-SPORT wszyscy mówili jednym głosem, największą wartością naszej kliniki są specjaliści. Zaraz za nimi stoi sprzęt najwyższej klasy.

Co do kadry, na podstawie ich kwalifikacji i doświadczenia mogę powiedzieć, że dałbym się im leczyć. Są to lekarze i rehabilitanci Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, Legii Warszawa, najlepszych polskich tenisistów, lekkoatletów, kadr olimpijskich. Pracują ze sportowcami i raczej nie powiedzą Wam, żebyście dali sobie spokój z bieganiem. Spis wszystkich specjalistów ENEL-SPORT znajdziecie tutaj: http://enelsport.pl/pl/zespol/

Zaspół ENEL-SPORT
Zaspół ENEL-SPORT

Teraz druga kwestia, sprzęt. Jak powiedział Kierownik Medyczny ENEL-SPORT, Dr m. med. Jacek Jaroszewski, właściciele chyba nie liczyli pieniędzy jak inwestowali w sprzęt.* Jak zwiedziłem klinikę, to mogę powiedzieć, że albo nie liczyli, albo mieli ich bardzo dużo :) Uwielbiam takie techniczne nowinki. Więc teraz już koniec z reklamą, przejdźmy do małej galerii.

enelsport_201115_DSC01510
Będzie testowane, obiecuję.

Bieżnia antygrawitacyjna i dwie bieżnie Woodway. To już jest technologia NASA. Na takich trenuje Nike Oregon Project. Więcej o nich możecie poczytać na stronie producentów, a ja postaram się przetestować wszystkie trzy i napisać o nich kilka słów. Na bieżni antygrawitacyjnej możecie trenować odciążając ciało o 80%! Jeżeli jesteście po kontuzji kończyn dolnych i nie możecie ich obciążać, to jest rozwiązanie dla Was, żeby powoli wchodzić w trening. Wydolnościowo od początku możecie jechać na pełnych obrotach, a nóg praktycznie nie obciążać.

enelsport_201115_DSC01511
Nawet nie wiecie jakie to trudne.

Drugi bajer to Biodex. Mamy tutaj system do treningu propriocepcji. Fajne, jak gra komputera i naprawdę świetnie się sprawdzało, co potwierdzali wszyscy testujący ten sprzęt.

enelsport_201115_DSC01513
Zamiast konsoli do gier :)

Mamy też zestaw do oceny i treningu dynamicznego mięśni w warunkach: ruchu biernego, pracy izometrycznej, izotonicznej (koncentrycznej i ekscentrycznej), izokinetycznej (koncentrycznej i ekscentrycznej), reaktywnej ekscentrycznej z możliwością pełnej archiwizacji i eksportu danych do analizy statystycznej (skopiowałem to ze strony producenta, sam zrobiłbym 100 błędów).

Trochę bałbym się w tym usiąść, ale podobno działa :)
Trochę bałbym się w tym usiąść, ale podobno działa :)

Oczywiście nie zabrakło licznych przestrzeni do treningów funkcjonalnych.

Jak plac zabaw dla dzieci
Jak plac zabaw dla dzieci

No i jest kącik dla blogerów, czyli dla mnie.

enelsport_201115_DSC01518

Mam nadzieję, że nigdy nie będzie potrzeby, żeby mnie podwieszać tymi sznurkami do sufitu. Ale chętnie bym się położył na jakiś masaż.

enelsport_201115_DSC01519

Jeszcze rzut okiem na dwa gabinety lekarskie. Wyglądają ładnie, jak z amerykańskich filmów.

enelsport_201115_DSC01528

Niestety nie będzie zdjęcia największej atrakcji, czyli rezonansu magnetycznego. Był taki duży, że mój obiektyw nie ogarniał. A tak serio, jest to najnowocześniejszy sprzęt w Europie, który pochłonął lwią część wydatków na wyposażenie ENEL-SPORT. 3 Teslowy rezonans magnetyczny gwarantuje niesamowitą dokładność badań, dużo większą rozdzielczość, większy komfort oraz krótszy czas badania. Ponadto na miejscu mamy USG, EKG, RTG.

enelsport_201115_DSC01529

Podsumowując, cieszę się, że właśnie w Warszawie otworzyła się tak nowoczesna klinika ze świetną kadrą. Jestem przekonany, że za tym wszystkim pójdzie wysoka jakość oferowanych usług. Na rynku konkurencja jest coraz większa, więc już nie można sobie pozwolić na lekceważenie pacjentów. Przedstawiciele ENEL-SPORT mówili, że za otarciem kliniki w znacznym stopniu przemawia do nich duża aktywność sportowa nas, amatorów sportu. Biegaczy, triatlonistów, kolarzy. Osobiście nie życzę Wam wizyty w podobnych klinikach, ale w razie czego możecie oddać się w ręce specjalistów a nie liczyć na szczęśliwy traf.

* Zapewnili, że wszystko policzyli, a odpowiednia jakość kosztuje

More from Bartosz Olszewski

Podsumowanie tygodnia 2014.02.24 – 2014.03.02

Czas na kolejne podsumowanie. W tym tygodniu w końcu pobiegłem swoje pierwsze...
Read More
 • Zefir

  Dobrze, że powstają miejsca gdzie od lekarza można dowiedzieć się więcej niż proszę nie biegać :) Jakość i technologia sprzętu robi wrażenie!

  • WarszawskiBiegacz

   Dokładnie, a wszystkiego nawet nie udało mi się ogarnąć. Wiem, że jako pierwsi w Polsce robią EKG wysiłkowe do odmowy, to jest coś!

 • PP

  Carolina Medical Center też jest ok. Na Skrze mówili mi, że mój problem leży w głowie. Inny ortopeda tylko potrafił wstrzykiwać blokady. Kolejny, że sprawa jest nie do wyleczenia. Dopiero dr Drwięga w CMC mi pomógł. Tak więc również polecam:)

  • WarszawskiBiegacz

   Bo z klinikami sportowymi jest tak, że 90% sukcesu to jednak kadra. Jeżeli nie znamy lekarzy to musimy liczyć na to, że trafimy na tego dobrego…

 • Maniek

  Kolejna klinika do robienia kasy, trafiłem do takiej w Poznaniu i to był błąd. Zostawiłem tam około 2 tys.na dodatek traktowali ludzi jak w markecie.Czekałem na swoje wejście, to przyszedł taki z Lecha Poznań i oczywiscie wpier…….. sie w kolejkę.Po kilku wizytach podziękowałem a wyleczył mnie zwykły fizjoterapeuta.Miałem chęć opisać i wysłać temu dr.z Poznania jak ma leczyć ludzi.Pozdrawiam.

  • WarszawskiBiegacz

   Ja również się spotkałem z podobnym podejściem w Warszawie. Ale nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Czarne owce trafiają się wszędzie…

 • Pingback: Wygraj Voucher o wartości 500 zł! - warszawskibiegacz.pl()