Chrissie Wellington „Bez Ograniczeń” – recenzja

Chrissie Wellington

Recenzja w sumie będzie krótka, bo nie ma co się za bardzo rozpisywać. Zwyczajnie, rzeczy wybitne nie potrzebują za dużo reklamy. I taka jest biografia Chrissie Wellington. To książka, którą bym poleciał każdemu, zarówno sportowcom jak i ludziom, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Trochę zacząłem od podsumowania, ale naprawdę, jest to pozycja obowiązkowa :)

A o czym jest sama książka? O dziewczynie, która w dzieciństwie była nazywana muppetem (zresztą zostało jej to do dziś). Której wiecznie przytrafiało się coś złego. Miała poważne problemy żywieniowe, borykała się z bulimią i anoreksją. Chciała naprawiać świat, działała w licznych organizacjach pomagających najuboższym. Podróżowała po całym świecie, nie raz pracując niemal za darmo. Która od dzieciństwa wszystko za co się brała traktowała z pełnym zaangażowaniem i ambicją. I zawsze, wręcz chorobliwie, chciała być najlepsza. Z jednej strony egoistka w kwestiach sportu, skoncentrowana w 100% na sobie i dążeniu do doskonałości, w czym nic nie mogło jej przeszkodzić. Z drugiej osoba otwarta na ludzi, chcąca pomagać i czynić świat lepszym. Dokonała rzeczy wydawało by się niemożliwej. W 2007 roku przeszła na zawodowstwo i po niecałym roku treningów pojechała do Kona wygrywając Mistrzostwa Świata zawodowców!!!

 

To książka pełna pasji i poświęcenia. Niezwykle motywująca! Chyba każdy bez względu na uprawiany sport znajdzie w niej dodatkową motywację. Nawet osoby nie mające ze sportem nic wspólnego po jej przeczytaniu na pewno będą miały zupełnie inne podejście do wielu rzeczy. Uczy niezwykłego poświęcenia w realizowaniu marzeń. Pokazuje, że aby osiągnąć mistrzostwo trzeba poświęcić niemal wszystko i w pełni skoncentrować się na realizacji celu. Że nie ma drogi na skróty, jest tylko ciężka praca, która prowadzi nas do mistrzostwa.

More from Bartosz Olszewski

Jak wyznaczyć tempo na maraton?

To jest problem, który wielu osobom spędza sen z powiek. Jak wyznaczyć...
Read More