Buty za milion dolarów!

Buty za milion dolarów!

Buty za milion dolarów. Wiem, że tytuł rodem z naszych gazet plotkarskich, ale brzmi na tyle fajnie, że postanowiłem raz zaszaleć :) A o co chodzi? Otóż firma Nike, największy na świecie producent odzieży sportowej, który swoją przygodę zaczynał własnie od produkcji butów do biegania, własnie ogłosił, że projektuje specjalne buty dedykowane dla Mo Faraha! I nie mówimy tutaj o dobraniu odpowiedniego rozmiary, wyprofilowaniu cholewki czy dobraniu odpowiedniej długości sznurówek. To ma być wielki projekt i but jakiego świat nie widział.

Buty mają być przeznaczone dla Mo na maraton w Londynie, który odbędzie się w 2014 roku i w którym swój udział zapowiedział Farah. Mają mu pomóc w pobiciu rekordu świata. Do stworzenia odpowiedniego obuwia podobno został powołany cały zespół badaczy i projektantów z Nike. Obserwują oni treningi Mo w St. Moritz i zbierają potrzebne dane. Cały projekt ma kosztować milion dolarów. Oczywiście nie jest to cena samych butów a podróży, testów, badań oraz licznych projektów. Przy przedsięwzięciu pracuje łącznie 25 osób.

Jego trener Alberto Salazar mówi o projekcie tak „To będzie wspaniały but dla Mo Faraha w którym może zaoszczędzić kilka minut” i jeszcze dodaje „Jeżeli możemy zmieniać korby w rowerze, żeby Ci pomóc, jeżeli zmieniamy samochody to dlaczego nie buty?” :)

Strasznie jestem ciekawy co z tego wyjdzie i jak będzie wyglądało to „cudo” techniki obuwniczej. I czy przebije złote kolce w których Michael Johnson biegł po swój rekord świata :)

More from Bartosz Olszewski

Jak zmotywować się żeby biegać rano?

Po kilku latach biegania mogę śmiało stwierdzić, że w końcu nauczyłem się...
Read More