BMW Półmaraton Praski – otwarte treningi

półmaraton praski treningi

31.08.2014 do Warszawy zawita kolejna bardzo duża impreza biegowa. Będzie to BMW Półmaraton Praski. A ja będę miał przyjemność poprowadzić treningi przygotowującego do tego startu.

Płaska trasa, przebiegająca prawą stroną Wisły, między innymi całą szerokością Wału Miedzeszyńskiego, na pewno umożliwi uzyskiwanie znakomitych rezultatów. Cały bieg organizowany jest ze sporym rozmachem. Sponsorami wydarzenia są między innymi BMW i Reebok.

Treningi będą się odbywały na warszawskiej Agrykoli. Docelowo będziemy się spotykali w każdą sobotę (aż do startu) o godzinie 10:00. w każdy czwartek 0 19:00 Spotkanie przy bramie wejściowej na teren Agrykoli od strony Parku Łazienki. Jednak najbliższe spotkania z różnych względów (starty, święta) będą się odbywały w następujących terminach (terminarz do końca maja):

24.04 (czwartek) – godz. 19:00
01.05 (czwartek) – godz. 19:00
07.05 (środa) – godz. 19:00
15.05 (czwartek) – godz. 19:00
22.05 (czwartek) – godz. 19:00
29.05 (czwartek) – godz. 19:00

Ok. Teraz pewnie się spytacie, co będziemy robić? Pomysłów mam sporo, ale to też będzie warunkowała wielkość grupy. Zupełnie nie wiem ile osób się spodziewać. Patrząc na termin (sobota) i mając na uwadze, że większość w Was podąża jakimś planem treningowym, będę starał się jak najwięcej Was nauczyć, ale pozostawić siłę w nogach na inne treningi (np. niedzielne wybiegania). Na pewno nauczycie się poprawnie wykonywać większość elementów treningowych. Ponieważ tak naprawdę właśnie skończyliście, albo kończycie, cykl wiosenny i zaczynacie przygotowania do jesiennych startów, to na początku spory nacisk położę na elementy siły, sprawności, stabilności. Wiem, że nikt nie lubi tego robić, a jaszcze mniej osób robi to poprawnie. A właśnie teraz jest na to czas.

Nie bójcie się, że te treningi zrujnują Wasze inne plany. Mam świadomość, że liczna grupa osób przygotowuje się do jesiennego maratonu, a inni z kolei często startują w biegach na 5 i 10 km. Na pewno wszystko uda się sprytnie połączyć. A mam nadzieję, że wiedza którą zdobędziecie na tych treningach pomoże Wam w osiągnięciu założonych celów. Przygotowujcie już listę pytań :)

W takim razie do zobaczenia w czwartek 24.04.2014 o godzinie 19:00 na Agrykoli!

O treningach możecie przeczytać również tutaj: Otwarte treningi do BMW Półmaratonu Praskiego

Zapraszam również na stronę biegu: BMW Półmaraton Praski

More from Bartosz Olszewski

Podsumowanie tygodnia 33.2015 – ostatnia prosta do maratonu

Po ostatnich świetnych tygodniach treningowych i treningu w St. Moritz, postanowiłem biec...
Read More