Biegaj’MY z DEM’a 2018, jedziemy do Lidzbarka Warmińskiego?

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika

 Jak już wiecie, kontuzja mocno pokrzyżowała moje plany biegowe na 2018 rok. Po udanej przygodzie w 2017 roku z cyklem biegów organizowanych przez DEM’a Promotion, na ten rok zaplanowałem kilka szybszych biegów właśnie w tym cyklu. Debiut miał nastąpić w Lidzbarku Warmińskim podczas Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika. Już wiem, że nie pobiegnę, ale to nie znaczy, że do Lidzbarka nie pojadę. W dodatku mam dla Was kilka kodów promocyjncy. Ale o tym na końcu.

Od początku planowałem połączyć ten bieg z wypoczynkiem. Dla mnie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. Poza tym genialny do treningu biegowego. Chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym, przyjechać trochę wcześniej, pobiegać po okolicy, zrelaksować się w Hotelu Krasicki, w którym ma znajdować się biuro zawodów 14 i 15 kwietnia, a na koniec pocisnąć dychę w okolicach życiówki. No cóż, został dłuższy pobyt w SPA, nie taki zły ;)

Fot: Michał Topa

A tak serio, jedziemy z Kasią. Więc ja ponownie wcielam się w role kibica. Tym razem już nie tylko Kasi, ale wszystkich biegaczy. Poprowadzimy dla Was rozgrzewkę, na pewno chętnie porozmawiamy, zrobimy zdjęcie, miło spędzimy czas. Może uda mi się namówić organizatorów i na mecie rozdam kilka medali. To też zależy od mojego zdrowia, ale mam nadzieję, że będę gotowy na ten wysiłek :) Ale koniec już o Nas, czas powiedziec kilka słów o samym biegu.

Fot: Michał Topa

Bieg odbędzie się 15 kwietnie na dwóch dystansach, 5 i 10 km. Oba biegi mają atest PZLA. Nikt Wam nie zarzuci, że macie fałszywą życiówkę :) Zawodnicy biegnący 5 km po jednej pętli odbijaja w kierunku mety, reszta rusza na drugą pętlę. Jak wiecie mam złe doświadczenia z takmi manewrami, jak ktoś nie czytał to zapraszam. Może to dobrze, że będę tylko kibicem :)

Fot: Michał Topa

Podobnie jak we wszystkich biegach z cyklu, organizator kładzie duży nacisk na świetną atmosferę, bardzo bogate pakiety startowe i dużo atrakcji na mecie. Z doświadczenia też wiem, że karmią jak mało kto. Co prawda w Kazimierzu rzuciłem się na koguty i krówki, w Konstancinie na olbrzymią bezę a w Wilanowie na olbrzymie lody. Ale z rozmów wiem, że posiłeg regeneracyjny był świetny, a w Konstancinie były nawet Grycany. Do dziś nie mogę przeboleć, że się po nie nie zgłosiłem :)

Fot: Michał Topa

W pakiecie startowym na dziś dzień macie koszulkę, wodę, kilka batonów, oczywiście madal na mecie, posiłem mięsny albo wege, i bon rabatowy 50 zł do Hotelu Krasicki (przy zamówieniu za min. 100 zł). Z doświadczenia wiem, że jeszcze coś dorzucą.

Koszulka w pakiecie startowym. Grafika na koszulce nawiązuje do wyjątkowych zabudowań Lidzbarka Warmińskiego.
Na medalu umieszczony jest wizerunek Mikołaja Kopernika – patrona biegu. Z drugiej zaś strony, na tle zabudowań Lidzbarka, znajduje się postać biegaczki.

Przy okazji biegów na 5 i 10 km mamy jeszcze biegi dla dzieci. Dlatego w tym roku nazwa zmienia się na Festiwal Biegowy. To nie ma być bieg i do domu, ale całodniowe wydarzenie. Naprawdę cieszy mnie, że takie miasta jak Lidzbark Warmiński inwestują w takie wydarzenia. Mam nadzieję, że impreza z każdym rokiem będzie rosła w siłę.

Bieg na 5 km liczy 1 pętlę tą samą trasą.

Przy okazji dodam, że jest to jeden z biegów triady Biegaj’MY z DEM’a. Zwycięzcy łącznej klasyfikacji w Lidzbarku, Kazimierzu i Konstancinie zdobędą cenne nagrodu. Regulaminy i zapisy dostępne na Stronie Organizatora.

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika

I na koniec obiecany kody rabatowe. Mam ich 50, kto pierwszy ten lepszy. Z kodem rabatowym wpisowe jest o 30 zł mniejsze. Więc do 11 kwietnia wyniesie 45 zł. Śpieszcie się, bo pewnie długo te kody nie będą aktywne. Do zobaczenia w Lidzbarku!

4dmcjyjf
ff5z486r
nkkhuzdi
mn42bff5
it8tii2q
qufitc38
pega5jih
yd92ieut
ztd946qj
rxubzm9e
sffmrqwg
tu852tnq
drq8n8h6
u47kg7rz
cxduez3y
kzsci7tn
pbm49wyt
qw6ysnnw
bshfia6w
2pybkip3
j4uipj56
82tre9dg
skm4mipd
yeebnu4z
np95252y
ukfzkj76
wjzauedi
jijy5dpi
tpeji696
hfuuqsqd
5fdpkhzw
rakke2wy
f29qx9k7
e8ruq8yk
e43qbrds
rp6xgrkm
ik47je5p
ckbtj27p
ty7wfaey
qakxsxb4
a5zjau2d
73ygsuxc
iuyqu5eb
6rzpf2hf
w9qwtg2r
9pzsbmwk
8k4tf8wc
qkrwd23z
zimiqd2q
tr9w5u94

I jeszcze kilka zdjęć na zachętę:
Fot: Michał Topa
Fot: Michał Topa
Fot: Michał Topa
Fot: Michał Topa
Fot: Michał Topa
Fot: Klaudia Danielewicz
Fot: Klaudia Danielewicz
Fot: Klaudia Danielewicz
Fot: Klaudia Danielewicz

More from Bartosz Olszewski

3 najlepsze sposoby na biegową nudę

Nie ma co się oszukiwać. Wszystko potrafi się znudzić. Również bieganie. I...
Read More