III Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego

To już ostatnie chwile, żeby zapisać się online na Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego. Bieg jak zwykle odbędzie się na pięknej, atestowanej trasie w Konstancinie pod Warszawą. Przy okazji na biegaczy czeka wiele atrakcji. Imprezą towarzyszącą będzie bieg dla dzieci na dystansie 350 metrów. Jak ambasador tego biegu chcialem Was serdecznie zaprosić do wspólnego biegu. Myślę, że po sportowych emocjach będzie czas na rozmowę, zdjęcie czy zwyczajne przybicie piąki. Zapraszam i do zobaczenia. A poniżej info organizatora. Wszystkie informacje znajdziecie na www.BiegKonstancin.pl

To trzecia edycja biegu w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna. W poprzednim roku pakiety startowe odebrało 700 zawodników. W połowie czerwca br. zapisanych na bieg jest już ponad 800 biegaczy. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku osiągnięty zostanie limit zawodników wynoszący 990 miejsc. Czeka na Was niepowtarzalna, sportowo-rodzinna atmosfera. Uczestnicy pragnący zrobić życiowe wyniki mają ku temu bardzo dobre możliwości. Trasa na dystansie 10 km jest płaska, atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zielone tereny Konstancina-Jeziorny skutecznie chronią przed słońcem. Biegnący rekreacyjnie będą mogli podziwiać okoliczną przyrodę oraz zabytkowe wille. Dzięki przyjaznej postawie mieszkańców miasteczka polewających biegaczy wodą ze swoich ogródków na trasie czekać będzie pozytywna energia. W połowie dystansu oraz na mecie zlokalizowane będą punkty z wodą sponsorowane przez Żywiec Zdrój. Gorące głowy schłodzą kurtyny wodne, ustawione przez dzielnych Strażaków z Konstancina i okolic. W przypadku upałów pojawi się dodatkowy punkt z wodą. Ważne jest to, by nie tylko pić wodę, ale też się nią polewać, by zabezpieczyć organizm przed przegrzaniem.

Do startu zachęcają nagrody, które co roku są bardzo atrakcyjne. Zawodnicy staną na podium w kategorii open, mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna oraz w kategorii wiekowej. Wszystkie kategorie przygotowano z podziałem na płeć. Ważną informacją jest fakt, że nagrody nie dublują się w kategoriach, dzięki czemu więcej osób zostanie wyróżnionych. Jedyny możliwy dubel to podium w kategorii open z kategorią mieszkaniec gminy Konstancin-Jeziorna.

Pakiety startowe, jak zawsze w biegach cyklu Biegaj’MY z DEM’a, szykują się bardzo bogato. Na uczestników czekać będzie koszulka biegowa, numer startowy, bezpłatny posiłek regeneracyjny wydawany na podstawie talonu, batony BA! oraz batony Delecta od Partnera imprezy Bakalland, a także kosmetyk Adidas Adipure od Sponsora eventu COTY Inc.. W pakiecie standardowym znajdą się również bony rabatowe -20% na zakupy w SklepBiegacza+SklepBiegowy, a także bony rabatowe -20% na regenerację w Kriokomorze CKR . Wszystko zapakowane w specjalne worki biegowe sponsorowane przez firmę PLUS. W biurze zawodów po odebraniu pakietu standard, otrzymacie również Smoothie od Purella Food! Oczywiście na każdego zawodnika czekać będzie medal na mecie. Zgodnie z tradycją kształt i materiał medalu pozostają bez zmian.

Uczestnicy mają również możliwość zakupu pakietu startowego KREWNIAK, który zawiera cały pakiet startowy standard oraz dodatkową, tym razem bawełnianą, czerwoną koszulkę oraz butelkę chlorofilu, podpisane wskazaną grupą krwi. Kupując PAKIET KREWNIAKA wspierasz Fundację Honorowego Dawcy Krwi.

Zostanie przeprowadzona relacja na żywo przez głównego Patrona Medialnego POLSAT NEWS, który niezmiennie od pierwszej edycji towarzyszy zawodnikom. Dzięki transmisji w telewizji poczynania zawodników będą mogli śledzić przyjaciele i rodzina, którzy tego dnia nie będą w stanie kibicować swoim bliskim na miejscu. Po wydarzeniu pojawi się obszerna fotorelacja zdjęciowa w serwisie FotoMaraton oraz relacja wideo przygotowana przez Partnera CreateOne.

W Konstancinie pojawią się znani i lubiani sportowcy oraz aktorzy reprezentujący firmę ATM Grupa, na co dzień znani z telewizyjnych produkcji. W poprzednich edycjach w wydarzeniu uczestniczyli Adam Małysz, Karol Strasburger, Paweł Skrzecz, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Marian Woronin, Michał Czernecki, Adam Adamonis, Mateusz Banasiuk, Julia Pogrebińska, Iwona Guzowska i wielu, wielu innych. W tym roku w gronie Ambasadorów startuje m.in. najszybszy na świecie biegacz Wings For Life Bartosz Olszewski oraz legendarny Polski Sprinter Marian Woronin, którego rekord Polski na 100 metrów od blisko 34 lat nadal nie jest pobity.

Nową atrakcją III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego będzie bezpłatny bieg dla dzieci w wieku 5 – 13 lat na dystansie 350 metrów, odbywający się w godzinach 11:45-12:15. Najmłodsi startują przed Amfiteatrem na szerokiej Alejce Parku Zdrojowego, a bieg zakończą w miejscu METY biegu dla dorosłych. Bieg nastawiony jest na zabawę i brak rywalizacji. Każde dziecko otrzyma na mecie słodkie upominki od Sponsorów i Partnerów wydarzenia. W biegu dla dzieci nie będzie pomiaru czasu. Zapisy prowadzone są przez system data sport. Do startuj upoważnione są tylko te dzieci, które otrzymają numer startowy w biurze zawodów, wydawany na podstawie podpisanego przez Rodzica/Opiekuna prawnego formularza oraz oświadczenia upoważniającego do startu dziecka. Obowiązuje limit zapisów: 300. Poza biegiem dla dorosłych będą również atrakcje dla najmłodszych, w tym duże zabawki dmuchane.

More from Bartosz Olszewski

Bieganie z pulsometrem: Dryf tętna

Dryf tętna to bardzo przydatna informacja, którą możemy obserwować trenując z pulsometrem. Postaram...
Read More