Bieg 100-lecia 2018. Pobiegniemy razem w największym biegu w historii Polski?

Bieg Niepodległości

Do Poznania wybieram się już od kilku lat. Dobrze mi się kojarzy, bo to właśnie tam zacząłem swoją przygodę z Wingsem i przekonałem się, że mają świetnych kibiców (i świetne restauracje :D ). Minęło trochę czasu a ja ciągle obiecuję Jackowi „Mezo”, że zrobimy kilka kilometrów razem po jego ścieżkach biegowych. Ciągle chce się wkręcić na trening Kobiety Biegają i nawet dostałem obietnice, że mnie przyjmą! Na moją listę wpadło kilka ciekawych cukierni i przede wszystkim kawiarnia prowadzona przez zapalonych biegaczy, czyli Zoffee. No i w końcu mam świetną okazję, żeby odwiedzić Stolicę Wielkopolski. Bieg Niepodległości, wszystko wskazuje na to, że największy bieg w historii Polski!

Bieg 100-leci 2018

Będzie to już trzeci Bieg Niepodległości w Poznaniu. Impreza nowa, można powiedzieć, że dopiero się rozwija. Ale za to w jakim tempie. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największy bieg w historii Polski. W taj chwili zapisanych jest już grubo ponad 23 tys. biegaczy! Limit to 25 tysięcy, więc jeżeli chcecie wziąć udział w tym wydarzeniu, musicie się pospieszyć.

Chcesz być rekordzistą Guinnessa?

Oczywiście tegoroczna edycja podobnie jak w całej Polsce, tak samo w Poznani będzie wyjątkowa. Odbywa się w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W pakiecie startowym wszyscy uczestniczy otrzymają koszulkę techniczną w barwach narodowych. Na starcie razem utworzymy „żywą flagę” złożoną z 25 tys. biegaczy. Całe wydarzenie zostało zgłoszone do Guinness World Records.

Trasa i 7 fal – 7 powstań

Na medalu wygrawerowane jest 7 dat wybuchów najistotniejszych polskich Powstań sprzed 1918 roku. Również nieprzypadkowo uczestnicy będą podzieleni tego dnia na dokładnie 7 fal startowych. Każda z fal, jakie utworzą biegacze, ma upamiętnić Powstańców. Będzie to odpowiednio:

Fala Powstańców Kościuszkowskich – 1794r.
Fala I Powstańców Wielkopolskich – 1806r.
Fala Powstańców Listopadowych – 1830r.
Fala Powstańców Krakowskich – 1846r.
Fala Powstańców Poznańskich – 1848r.
Fala Powstańców Styczniowych – 1863r.
Fala II Powstańców Wielkopolskich – 1918r.

Trasa oczywiście jest atestowana, ma 10 km długości, jest płaska i szybka.

Medal niezwykły

Co wyróżnia ten bieg? Poza jego rozmachem i niezwykłą oprawą to na pewno medal. Jest to projekt niezwykły, w tym roku pokryty 24 karatowym złotem. Tak, nie żartuje! Zresztą sami zobaczcie na to cudo. Zawsze jarałem się medalami z USA, ten absolutnie wymiata. Niemal wszystkie moje medale lądują w piwnicy, ten chyba znajdzie miejsce gdzieś na półce w salonie :)

Termin i miejsce

Bieg oczywiście odbędzie się 11.11.2018. Wystartujemy o 11.11. Miejsca startowe już się kończą, więc jeżeli chcecie wziąć udział w tym biegu to jak już pisałem, musicie się pospieszyć. Wszystkiego dowiecie się ze strony http://biegniepodleglosci.pl oraz ze strony Facebook biegu oraz z wydarzenia na Facebooku. Tam też wszystkie najnowsze informacje. Na mecie Rogal Świętomarciński (ciekawe ile ton migdałów na to pójdzie).

Mam nadzieję, że nie tylko wezmę udział w biegu, ale również będę miał okazję spotkać się z wieloma kibicami, z którymi mam stały kontakt przez media społecznościowe. Naprawdę cieszę się, że będę miał okazję pobiegać w Poznaniu. A Ty Zosia już planuj jakieś dobre ciasta, bo na pewno zrobię najazd na Zoffee!


Do zobaczenia w listopadzie! Już tak zupełnie poważnie. Cieszę się, że w Polsce jest miejsce na tak olbrzymie biegi. Cieszę się, że ludzie właśnie w taki sposób chcę świętować odzyskanie niepodległości. I już nie mogą się doczekać, żeby poczuć atmosferę ponad 20 tys. biegaczy śpiewających razem Mazurka Dąbrowskiego i razem ruszających na trasę.

More from Bartosz Olszewski

Każdy robi błędy, mało kto potrafi się do nich przyznać

Zanim podsumują kolejny tydzień, chciałem się odnieść do krytyki tego, że zrobiłem...
Read More