Assassin czai się wszędzie

PZU Pomoc
Tekst powstał przy współpracy z PZU Zdrowie

Pisałem już niejeden artykuł o bezpieczeństwie biegaczy. Między innymi o ryzyku związanym z bieganiem maratonów. Wyszło na to, że ryzyko jest takie samo, jakbyśmy spokojnie leżeli w domu i oglądali telewizję. Bo prawda jest taka, że statystycznie dużo więcej ryzykujemy jadąc samochodem na sam bieg, niż w nim startując. A jeszcze gorzej to wygląda, gdy zobaczymy na statystyki potrąconych biegaczy.

Taki Assassin czai się na ulicy i w każdej chwili może nas dopaść. Może to być samochód, rower lub inny środek transportu. Nie ułatwiajcie im zadania, bądźcie widoczni! Gdy idziecie biegać w nocy, zakładajcie odblaskowe ubrania, odblaskowe buty, odblaskowe dodatki. Sam się kilka razy na tym przejechałem, że w ostatniej chwili wyhamowywałem przed maską samochodu. Wina byłaby po stronie kierowcy. Ale czy ważna jest wina, kiedy to Wy ponosicie najwyższą cenę?

opaski_pzu

Często zdarzyło mi się słyszeć wtedy „Przepraszam, ale zupełnie Pana nie widziałem”. I prawda jest taka, że rzeczywiście w zupełnie ciemnych miejscach, kiedy w dodatku mamy ciemne ubrania, niemal w ogóle nas nie widać. I tutaj z bardzo fajną akcją ruszyło PZU. Na wielu biegach, których są sponsorem, biegacze w pakietach startowych otrzymywali opaski odblaskowe na ręką z diodami LED.

Biegacze z AdgarFit już świecą w Parku Szczęśliwickim
Biegacze z AdgarFit już świecą w Parku Szczęśliwickim

Jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie, to się nie zachwycałem, pomyślałem, kolejny gadżet. Ale jak zacząłem się tym bawić, to naprawdę fajna rzecz. Może świecić stałym światłem, może migać. Ma wymienną baterię jak w zegarkach (włącza się mój tryb recenzenta, a tutaj nie o to chodzi :) ). Ale co najważniejsze, możecie ją stosować gdzie Wam się tylko podoba. Moim zdaniem znakomicie sprawdzi się na rower, do plecaka itd. Nie jest to coś, co wyląduje w koszu zaraz po biegu. A na pewno jest to gadżet, który zwiększy Wasze bezpieczeństwo po zmroku. Bo zapewniam, jak włączycie tryb mrugania, to nie da się tego nie zauważyć.

pzu_opsaki_z_kasia

KONKURS!

Wyniki konkursu PZU Zdrowie

Podaję nazwy użytkowników wygranych osób (pojedyncze litery to nie literówki), żeby nie było, że konkurs to ściema. Do zainteresowanych wysłałem maila, dostałem 16 odpowiedzi, czekam jeszcze na 4 maile do końca weekendu. Jak nie będzie odzewu to cztery opaski zostaną przekazane kolejnym osobom, które wyłoni kapituła konkursowa. Czyli ja :)

r
Zbigniew Załęcki
Ptasia
Małgorzata Czaja
Zbyszek Misztela
Andrzej Kubler
Marcin Komor
kijowybiegacz
Andrzej Witek
a
aktak_
lukasz
agnieszka
Piotrek
Pati
mck1603
SZAUSZA
Sylaik
souffle__
Kubus_zonda

Gratuluję wygranej! Jednocześnie wierzę, że opaski przyczynią się do Waszego bezpieczeństwa. A ja cieszę się, że mogłem współpracować z PZU przy tej akcji i mam możliwość zachęcania Was do rozsądnego, a przede wszystkim bezpiecznego, biegania po zmroku!

More from Bartosz Olszewski

Jak szybko wyleczyć ITBS?

ITBS, czyli kontuzja pasma biodrowo piszczelowego to jedna z najpopularniejszych kontuzji wśród biegaczy....
Read More